РазенБалшпорт Лайпциг се върна на върха в Бундеслигата, след като разгроми Вердер (Бремен) с 3:0 в среща от 5-ия кръг. Биковете са на върха с 13 точки, Байерн слезе с 11 на 2-ото място. Домакините от Вердер не успяха да се възползват от червения картон на Конрад Лаймер в 64-ата минута и в края на мача пуснаха и трети гол.

Българският полузащитник Илия Груев-младши беше на резервната скамейка, но не се появи в игра. Както е известно, баща му е помощник-треньор на Бременските музиканти.

Гостите от Лайпциг никога досега не бяха печелили в Бремен, но в 13-ата минута откриха резултата. Марсел Забицер центрира от корнер, топката мина през Крис Нкунку и Вили Орбан я прати в мрежата за 0:1. Самият Забицер се разписа в 35-ата минута с технично изпълнение на фаул.

Седем минути преди края Марсело Сарачи вкара за 3:0 след контраатака и пас на Ибрахима Конате. След поражението Вердер е 10-и с 6 точки.