Борусия Мьонхенгладбах отново е лидер в класирането в Първа Бундеслига. В среща от деветия кръг "белите" победиха с 4:2 у дома Айнтрахт Франкфурт.

Маркус Тюрам, Оскар Вендт, Нико Елведи и Денис Закария се разписаха в полза на домакините, които имат актив от 19 точки на първото място. Дани да Коста и Мартин Хинтерегер бяха точни в полза на "орлите".

Тюрам и Вендт дадоха надежден аванс за Борусия в 28-ата и в 45-ата минута на мача, но Да Коста върна едно попадение в 59-ата минута. Елведи се разписа за 3:1 четвърт час преди края на двубоя, а Хинтерегер отново намали изоставането на гостите в 79-ата минута.

Денис Закария след асистенция на Ларс Щиндъл оформи крайното 4:2 в полза на Мьонхенгладбах. Това е шеста шампионатна победа за домакините през сезона. Айнтрахт Франкфурт е на девето място в класирането с 14 точки.