Наполи се доближи само на три точки от лидера в Серия "А" Ювентус, след като в двубой от 12-ия кръг се наложи с 2:1 като гост над Дженоа.

Двубоят на стадион "Луиджи Ферарис" се игра при изключително тежки метеорологични условия и силно наводнен терен, но в крайна сметка гостите направиха пълен обрат през второто полувреме и с него излязоха на второ място във временното класиране.

Кристиан Куаме даде аванс на Дженоа след 20 минути игра, но в началото на втората част играта трябваше да бъде спряна за десетина минути, заради пороя, изсипващ се над пристанищния град.

Това позволи на Наполи да се прегрупира и в 62-рата минута Фабиан Руис изравни. Срещата вървеше към равенство, но 4 минути преди последния съдийски сигнал Давиде Бираски си отбеляза автогол след центриране от корнер на Марио Руи.

За Дженоа това бе трето поредно поражение в първенството.