Наполи спечели с 3:0 срещу Сампдория на "Сан Паоло" в среща от 22-ия кръг на италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Карло Анчелоти постигнаха пети пореден домакински успех в калчото и с 51 точки се утвърдиха на второто място, на 8 точки зад лидера Ювентус, който по-късно днес приема Парма.

Гостите от Генуа останаха на шеста позиция с 33 точки, след като записаха само една победа в последните си четири срещи в Серие А.
Неаполитанците владееха инициативата и с два бързи гола в средата на първото полувреме до голяма степен предрешиха мача.

Аркадиуш Милик откри резултата в 25-ата минута, когато засече от 7-8 метра отлично подаване по тревата от дясно на Хосе Кайехон.

Минута по-късно Лоренцо Инсиние вкара с изстрел от около 15 метра след подаване на Хосе Кайехон.

Защитата на домакини успя да се справи с опазването на голмайстора на съперника Фабио Куалярела, който беше в серия от 11 поредни кръга с гол, което е изравнен рекорд в шампионата заедно с Габриел Омар Батистута.

Куалярела не успя да се разпише, а минута преди края Симоне Верди оформи крайното 3:0 от дузпа, която беше отсъдена с помощта на ВАР, след като Йоахим Андерсен отклони с ръка удар на Пьотр Зелински.