Аталанта разгроми гостуващия Удинезе със 7:1 в среща от деветия кръг на италианското футболно първенство.

Колумбийският таран Луис Муриел реализира хеттрик, а "синьо-черните" от Бергамо се утвърдиха на третото място с 20 точки, на 3 точки зад лидера Ювентус и на 2 точки от втория Интер.

Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини продължават серията си на седем мача без поражение в калчото от средата на септември насам, като пет от тях са победи.

Удинезе започна добре на стадион "Гевис" и откри резултата в 11-ата минута чрез Стефано Окака Чука, който вкара след груба грешка на защитника Симон Кяер.

Десет минути по-късно Йосип Иличич завърши отлична бърза атака с удар по тревата от десетина метра след извеждащо подаване на Мартен де Роон от ляво.

След малко повече от половин час дойде една от ключовите ситуации в срещата. Ганайският защитник на гостите Никълъс Опоко извърши нарушение в гръб срещу Иличич в наказателното поле и получи втори жълт и червен картон. Муриел вкара отсъдената дузпа, а с човек повече до края домакините изцяло доминираха.

Иличич направи 3:1 с удар отблизо две минути преди почивката, а през второто полувреме Муриел вкара още два гола, единият от които отново от дузпа, а Марио Пашалич и Амад Траоре също реализираха за убедителната победа.

Вицешампионът Наполи пропусна да съкрати изоставането си от лидерите след 1:1 на терена на предпоследния СПАЛ. Тимът на Карло Анчелоти остана четвърти със 17 точки.

Аркадиуш Милик откри резултата с удар от 25 метра в деветата минута, но седем минути по-късно оставеният непокрит Ясмин Куртич засече от наказателното поле подаване по тревата на Габриел Ешпето от дясно и изравни.

След почивката наполи създаде няколко добри положения пред вратата на съперника, но Фабиан Руис, Милик и резервата Фернандо Йоренте направиха пропуски.

СПАЛ, който имаше четири загуби в предишните си пет мача, остана в опасната зона със 7 точки.