Новата Испания продължава да плаши. Селекционерът Хулен Лопетеги запозна с победа начело на “Ла Фурия”, а тя бе повече от впечатляваща - 2:0 в гостуването на Белгия.

Мачът на “Крал Бодуен” в Брюксел бе изцяло за иберийците, въпреки че домакините също имаха сериозен стимул - нов селекционер в лицето на Роберто Мартинес и още по-известен помощник треньор - Тиери Анри.

Гостите обаче контролираха изцяло двубоя и след два гола на Давид Силва във всяко от полувремената заслужено стигнаха до успеха и ще почнат световните квалификации със самочувствие. За белгийците, които стреляха само два пъти към вратата на противникa за 90 минути, остават доста въпросителни.

Испания изигра много силно първо полувреме, в което не даде никакви шансове на домакините. Стигна се до неприятната ситуация на полувремето играчите на Роберто Мартинес да бъдат изпратени от местните фенове с освирквания заради слабата си игра.

“Ла Фурия” имаше пълно превъзходство и създаде доста положения, но вкара само едно от тях. В 34-та минута Витоло пусна извеждащ пас към Диего Коста, който успя да стигне до топката и да я върне към точката на дузпата. За Давид Силва остана по-лесното - да стреля през Муние и да вкара топката във вратата на Тибо Куртоа.

Витоло беше много активен през цялото полувреме и създаде още няколко критични ситуации пред вратата на “Червените дяволи”. В 40-та минута крилото на Севиля дори вкара, но попадението му беше отменено заради фаул в атака.

Още в началото на второто полувреме стана ясно, че испанците ще продължат да атакуват и в 48-та минута Куртоа спаси опасен удар на Пике с глава. Витоло, Коста и Пике пропуснаха по още едно положение, а голът все пак падна в 62-та минута. Негов автор отново бе Давид Силва, който се разписа от дузпа. Витоло пък изработи наказателния удар, след като беше спънат от Джордан Лукаку.

Първата реална опасност за Белгия бе едва в 83-та минута, когато Кевин Де Бройне направи хубаво двойно подаване с Азар, след което стреля без подготовка, но Давид Де Хеа спаси. Коке пък пропусна да вкара трети гол за Испания, но в крайна сметка “Ла Фурия” стигна заслужено до победата.

Белгия - Испания 0:2

0:1 Давид Силва 34’

0:2 Давид Силва 62’-д

Белгия: Куртоа, Муние, Алдервейрелд, Фертонген, Дж. Лукаку, Витсел, Наинголан (46 - Дембеле), Караско (77 - Миралас), Де Бройне (87 - Дефур), Е. Азар, Ориги (67 - Р. Лукаку)

Испания: Де Хеа, Карвахал (85 - Роберто), Рамос, Пике (59 - Бартра), Алба (59 - Аспиликуета), Коке, Бускетс, Тиаго, Витоло (75 - Саул), Силва, Мората (27 - Коста)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/SLpTsD06Di4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>