Седем играчи от Валядолид са били купени, гласят последните разкрития около скандала с уредените мачове в испанския елит.

Вестник „Ел Мундо“ съобщава, че футболистите на отбора, чийто собственик е легендата Роналдо, е трябвало да загубят и двете полувремена на мача срещу Валенсия от последния кръг.

От полицията са се добрали до разговори, в които участва бившият играч Карлос Аранда, който вече бе арестуван, от които става съвсем ясно какво ще се случи.

„Хванали сме 7 футболисти. Можеш да заложиш 10 000 и ще спечелил 20 000. Виж, братко, Валенсия ще спечели първото, а след това и второто полувреме, а с това и мача. Спокойно, никой няма да разбере“ казва Аранда.

Победата гарантираше на Прилепите класиране в четворката и тя бе осигурена след триумф с 2:0, след като домакините нямаше за какво да играят. Още няколко отбора обаче са замесени в огромния скандал, който избухна дни след края на кампанията.