Селтик ще трябва да почака още малко за 7-ата си поредна титла на Шотландия, след като загуби с 1:2 от Хибърниън и допусна третото си поражение в първенството за сезона.

По този начин Детелините не успяха да дръпна с 16 точки пред преследвачите Абърдийн и Рейнджърс, които могат да намалят изоставането си на 10 точки при победи в своите мачове.

Домакините, които са водени от бившия бос на Селтик Нийл Ленън, играха силно и агресивно, като отриха в средата на първото полувреме чрез Джейми Макларън, който вкара отблизо.

В 80-ата минута Викинтас Сливка реализира с глава за 2:0, а гостите успяха да стигнат само до попадение дело на Одсон Едуар, което не бе достатъчно.

„Истината е, че Хибс заслужаваше победата. Те просто бяха по-добри от нас. Бяха отдадени в стремежа да ни спрат на всяка цена, а ние не реагирахме както трябва” призна босът на Селтик Брендън Роджърс, чийто тим падна от Хибърниън за първи път от декември 2012-а година.