Лион постигна драматично 2:1 като гост в дербито на Рона срещу Сент Етиен след късен гол на Муса Дембеле дълбоко в добавеното време.

На „Жофроа Гишар” домакините играха силно до почивката като създадоха много положения и поведоха след гол на Ромен Амума в 21-ата минута, който вкара с глава.

След това Олимпик обаче се подобри, което се видя особено след влизането в игра на Муса Дембеле.

Набил Фекир изравни в средата на второто полувреме от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лоик Перен.

Изглеждаше, че двубоят ще завърши наравно, когато в 95-ата минута Дюбоа центрира и Дембеле отклони с глава в мрежата.

Така Лион нанесе първо домакинско поражение на големия си местен съперник, като го изпревари в класирането и излезе 3-и с 37 точки, докато Зелените останаха с 36.