Клаас-Ян Хунталаар се разписа два пъти за победата на Аякс с 4:0 срещу Вилем II във финала в турнира за купата на Холандия. Дейли Блинд и 35-годишният Хунтелаар вкараха голове в рамките на 60 секунди в самия край на първата част.

Опитният бивш холандски национал Хунтелаар покачи на 3:0 с удар отблизо в 67-ата минута на двубоя в Ротердам, а защитникът Расмус Кристиансен добави още едно попадение 14 минути преди изтичане на редовното време.

Грандът от Амстердам, който има шансове да спечели три трофея през сезона, триумфира с купата на страната за рекордния 19-ти път в своята история.

Лидерът в местния шампионат Аякс играе у дома срещу Тотнъм в сряда в полуфинален мач-реванш от Шампионската лига. В първата среща холандците победиха с 1:0 в Лондон.