Франция си тръгна с победа от 4:0 от гостуването си на Андора, но лошият вкус след изненадващата загуба от Турция дни по-рано остана. Двубоят тази вечер ще бъде запомнен с това, че 20-годишният Килиан Мбапе реализира своя гол №100 в професионалния футбол.

Младокът даде аванс на “петлите” още в 11-та минута, а до почивката тимът на Дидие Дешан бе предрешил всичко с нови два гола - на Висам Бен Йедер (30) и Флориан Товен (45). През втората част французите намалиха оборотите, но все пак Курт Зума вкара четвърти гол.

С този успех и благодарение на победата на Исландия с 2:1 над Турция тимът на Дидие Дешан е на първото място в Група Н с 9 точки и по-добра голова разлика. Турция и Исландия също имат по 9 точки, а нататък в класирането са Албания с 6, Молдова с 3 и Андора без спечелена точка.

Очаквано Франция не изпита никакви трудности с “футболното джудже” и поведе в резултата още в 11-та минута. Антоан Гризман изведе по лявото крило Килиан Мбапе, който включи на висока скорост, изскочи сам срещу вратаря на домакините и технично копна топката над него за 1:0. Това бе стотния гол в професионалната кариера на нападателя - 27 за Монако, 60 за ПСЖ и 13 за Франция.

След половин час игра “петлите” покачиха резултата на 2:0, след като Флориан Товен проби по дясното крило и подаде на Висам Бен Йедер, който дебнеше около точката на дузпата. Нападателят на Севиля отправи много тежък удар и удвои. В добавеното време на първата част самият Товен вкара трети гол и то какъв. Мбапе центрира от лявото крило, а на далечната греда Товен намери топката със странична ножица - 3:0.

След почивката французите понамалиха оборотите, но след час игра вкараха четвърти гол. Гризман центрира от ъглов удар, а Курт Зума бе изпуснат от защитниците на домакините и с глава вкара четвъртия гол в мача.

Андора - Франция 0:4

0:1 Килиан Мбапе 11’

0:2 Висан Бен Йедер 30’

0:3 Флориан Товен 45’

0:4 Курт Зума 60’

Андора: Гомес, Рубио (58 - Рубио), Йовера, Лима, Сан Николас, Ребес, Валес, Сервос (81 - Родригес), Мартинес, Алаес (84 - Санчес), Виейра

Франция: Лорис, Менди, Ленгле, Зума, Дюбуа, Погба, Ндомбеле (64 - Сисоко), Товен (81 - Лемар), Гризман, Мбапе, Бен Йедер (73 - Жиру)