Защитаващият титлата си отбор на Португалия победи с 4:2 Сърбия като гост и спечели първата си победа в европейските квалификации по футбол. Иберийците са с актив от пет точки след три мача и заемат второ място в група "Н", а лидерът Украйна е с 13 след победа с 3:0 срещу Литва.

Сърбите бяха по-добрият отбор през първото полувреме, но пропуснаха няколко възможности, включително удар покрай гредата на Александър Коларов преди полувремето. Португалия пък отговори с гол в 42-та минута, когато вратарят Марко Димитрович се сблъска със свой съотборник и изпусна топката, а Уилям Карвальо я вкара във вратата за 1:0.

Гонсало Гедеш удвои преднината на гостите в 58-та минута, а Никола Миленкович намали за Сърбия само десет по-късно, засичайки с глава центриране от ъглов удар. Кристиано Роналдо, който пропусна две положения по-рано, възстанови преднината на португалците десет минути преди края след извеждащ пас на Бернардо Силва, който сам оформи крайния резултат в 86-та. Две минути преди това Александър Митрович отново намали временно за сърбите. Сърбия е с точка зад Португалия, но и с мач повече.