Португалия взе убедително гостуването си на Литва с 5:1, но до средата на второто полувреме изходът от мача не бе много ясен. Все пак много странен гол след удар на Кристиано Роналдо прекърши домакините, а след това голямата звезда на португалците се развихри и завърши вечерта с четири попадения. Това бе 8-ми хеттрик на Кристиано за националния му отбор, за който вече има 93 гола.

С тази победа Португалия остава на второто място в Група В на европейските квалификации с 8 точки от 4 мача, а лидерът Украйна е с 13 т. от 5 двубоя. Сърбия е трета със 7 точки, след като победи с 3:1 като гост Люксембург.

Очаквано португалците бяха много по-класният отбор и контролираха събитията още от началото. И логично поведоха в резултата още в 7-та минута с гол на Роналдо от дузпа. Защитник на домакините игра с ръка след центриране на Жоао Феликс, а звездата на Ювентус не сбърка от бялата точка за 1:0.

Изненадващо Литва изравни в 28-та. Куклис центрира от ъглов удар, а Андриускевичус с глава насочи топката зад вратата Руй Патрицио. Последва натиска на гостите, но втори гол така и не падна до почивката.

През втората част ситуацията не се промени много, за да се стигне до 62-та минута, когато Португалия поведе отново след куриозен гол. Кристиано Роналдо стреля леко нескопосано от границата на наказателното поле. Лекият удар обаче затрудни учудващо много вратарят на домакините Шеткус, който не успя да улови топката и след странна негова реакция се озова във вратата му - 1:2.

Само три минути по-късно Кристиано реши всичко. Бернардо Силва пусна прекрасен пас към CR7, който класно чукна топката зад Шеткус за 3:1. В 76-та минута Роналдо оформи своя хеттрик отново след страхотна асистенция на Бернардо. Халфът на Ман Сити проби в наказателното поле на домакините, намери наляво Кристиано, който с лекота мушна топката в далечния ъгъл за 4:1.

В добавеното време на срещата след разбъркване в наказателното поле на Литва Уилиям Карвальо вкара и пети гол.

Литва - Португалия 1:5

0:1 Ронадо 7’-д

1:1 Андриускевичус 28’

1:2 Роналдо 62'

1:3 Роналдо 65’

1:4 Роналдо 76’

1:5 Карвальо 90+2

Литва: Шеткус, Миколюнас, Палионис, Гирдвайнис, Андриускевичус, Шумкус, Куклис (69 - Зулпа), Воробьовас, Сливка, Вербичкас (77 - Казлаускас), Лаукземис (65 - Петравишиус)

Португалия: Патрисио, Гереро, Фонто, Диаш, Невеш, Карвальо, Фернандеш (56 - Р. Силва), Бернардо (89 - Пици), Роналдо (79 - Гедеш), Феликс

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/oM-agEd4HLA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>