Джейк Генцъл отбеляза 4 поредни гола, за да класира шампиона в НХЛ – Питсбърг за втория кръг на плейофите.

Пингвините спечелиха гостуването си на Филаделфия с 8:5 и затвориха серията с 4-2 успеха, като чакат победителя от сблъсъка Вашингтон – Кълъмбъс.

Генцъл изравни за 4:4 по-малко от минута преди края на втората третина, след което се развихри в третата. Той даде аванс на отбора си 30 секунди след подновяването на играта, а след това заби още 2 шайби.

Шон Кутурие се отчете с хеттрик за Флайърс, които обаче направиха твърде много грешки и ще трябва да почакат още малко за нова купа Стенли, която не са печелили от 1975-а година.

Филаделфия водеше с 4:2 в средата на втората част, но допусна съперникът да навакса, което се оказа решаващо. Сидни Кросби също се разписа, като вече има 6 гола в плейофите, но голямата звезда този път за Питсбърг бе Генцъл.