Хокеистите на Вегас изравниха резултата във финала на Западната конференция на НХЛ, след като победиха с 3:1 като гости Уинипег. При 1-1 сега предстоят два мача в щата Невада.

Златните рицари нанесоха сериозен удар във втората част на първата третина, когато Томаш Татар и Джонатан Марчъсолт отбелязаха две шайби в разстояние на 4 минути и дадода отличен аванс на Златните рицари.

Във втората голове не паднаха, а интригата се върна в третата, когато Кайл Конър реализира за Уинипег. Само 88 секунди по-късно обаче, Марчъсолт отбеляза отново, за да върне аванса от 2 шайби на новака в лигата и това се оказа достатъчно на Вегас.

Марк-Андре Флюри отрази 30 изстрела към вратата си и бе изключително солиден срещу много силното нападение на Джетс. Въпреки загубата канадците със сигурност няма да загубят увереността си, след като в серията с Нешвил спечелиха 3 пъти в залата на Предатърс.