Eдна от суперзвездите в НХЛ в последните години Александър Овечкин най-после стигна до мечтания финал за Купа Стенли.

Тази нощ Вашингтон срази Тампа Бей с 4:0 като гост в решителния 7-и мач и затвори серията с 4-3. Така Кепиталс ще срещнат Вегас Голдън Найтс в битката за голямото отличие.

"Емоциите са наистина големи, тъй като дълго време чаках този момент. Не сме довършили обаче все още започнатото" заяви Овечкин, чийто тим стигна втория си голям финал в историята след 1998-а.

Именно Овечкин откри резултата минута и 2 секунди след началото на мача при първия удар, а след това Андре Бураковски добави 2 шайби във втората третина, на практика за да реши всичко.

Вратарят Брейдън Холтби отрази всичките 29 изстрела към вратата си и записа втора суха мрежа поред, а Вашингтон не допусна попадение в последните 159 минути от серията или почти 8 третини.

Светкавиците имаха своите възможности, като на два пъти техни изстрели срещнаха гредите, а при една ситуация Яни Гурд не успя да вкара на празна врата. Явно обаче това бе денят на Ови и Вашингтон и те чакат финала, който ще започне в щата Невада в началото на другата седмица.