Българският национал Андрей Гълъбинов и съотборниците му от Дженоа направиха още по-кошмарна 2018 година за Интер. “Нерадзурите” имаха само една победа от януари насам, а тази вечер си тръгнаха победени от “Луиджи Ферарис” - 0:2

Гълъбинов, който бе под въпрос за мача заради лека контузи, остана на терена до 77-та минута и бе изпратен на крака от феновете на домакините. След загубата Интер загуби 3-тото си място и вече е 4-ти с 48 точки. С две по-малко от Рома. “Нерадзурите” обае могат да паднат и по-надолу, ако в понеделник Лацио (46 т.) победи у дома Верона. Дженоа е в златната среда - на 12-та позиция с 30 точки.

Тимът на Лучано Спалети бе сериозно отслабен заради липсата на звездите си Мауро Икарди и Иван Перишич, което нямаше как да не се отрази на играта на гостите. Още в 11-та минута Дженоа бе близо до гол, когато след центриране на Горан Пандев топката се удари в гредата.

За Интер свежест даваше младият французин Ян Карамо, който се отчете с няколко фирмени рейда и удари по вратата на домакините. Гълъбинов имаше шанс да вкара за Дженоа в средата на първата част, но изстрелът му не попадна в целта, а малко след това Матия Перин отрази топовен изстрел на Антонио Кандрева.

Така се стигна до 45-та минута, когато Дженоа поведе след комична ситуация. Милан Шкриниар опита да избие едно центриране в наказателното поле на Интер, но прати топката право в тялото на Андреа Ранокиа. Топката придоби страхотна парабола и влезе зад Самир Ханданович - 1:0 за Дженоа.

Втората част започна с равностойна игра, а “грифоните” убиха интригата след нов щастлив гол. В 59-та минута Диего Лаксалт пробва изстрел, но се получи като подаване, а опитният Горан Пандев само това и чакаше. Македонецът укроти силната топка и с премерен удар с левия крак направи 2:0.

До края Интер опита да се върне в мача, но домакините се отбраняваха добре. Дженоа можеше да вкара дори още голове, след като в 78-та минута Джанлука Лападула стреля през човек и след рикошет топката прехвърли Ханданович, но и вратата зад него.

Дженоа - Интер 2:0

1:0 Андреа Ранокиа 45’-автогол

2:0 Горан Пандев 59’

Дженоа: Перин, Росетини, Споли, Зуканович, Роси, Беса (56 - Омеонга), Бертолачи, Хильемарк, Лаксалт, Пандев (60 - Лазович), Гълъбинов (77 - Лападула)

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриниар, Ранокиа, Кансело, Вечино (61 - Рафиня), Галярдини, Кандрева (77 - Пинамонти), Валеро (76 - Брозович), Карамо, Едер

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ozhGyiVkSt8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>