Интер и Мауро Икарди продължават да бележат гол след гол. “Нерадзурите” победиха с 3:0 у дома Верона и затвърдиха добрите впечатления от погрома с 5:0 над Сампдория в предишния кръг. Тогава Икарди наниза 4 гола, а днес добави още два към сметката си, преди да бъде заменен.

Аржентинецът започна още в 38-та секунда на срещата, а в 13-та минута Иван Перишич направи 2:0. В началото на втората част хърватинът подаде за второто попадение на Икарди в срещата.

С този успех Интер скъси разликата от третия в класирането Рома на само две точки, след като вече има 58. “Нерадзурите” имат една повече от 5-тия Лацио. Верона остана в подножието на дъното - 19-та позиция с 22 точки.

Двубоят започна повече от добре за “нерадзурите”. След само 38 секунди игра защитата на Верона допусна детинска грешка. Икарди бе изведен сам срещу Николас след подаване от тъч и с лекота мушна топката покрай вратаря на гостите.

Добрите изяви на Интер продължиха и в 13-та минута Перишич покачи на 2:0. Хърватинът получи прекрасно извеждащо подаване от Брозович и с хубав удар по диагонала реализира. До края на първата част гол на Кансело бе отменен заради засада.

Второто полувреме отново започна с ранен гол във вратата на Верона. В 49-та минута Перишич намери Икарди на задна греда след центриране по тревата от лявото крило и аржентинецът успя да чукне топката във вратата - 3:0.

Гостите имаха шанс да намалят резултата в 57-та минута, но удар на Симоне Калвано мина встрани от гредата. Подобна ситуация имаше и пред другата врата, където пък Антонио Кандрева не показа точен мерник. В 72-та минута Мохамед Фарес получи добра топка в наказателното поле на Интер и след хубав удар по диагонала удари страничната греда.

До края домакините можеха да вкарат и още голове, но Галярдини не успя да вкара с глава след удар от близо, а малко след това Едер остана сам срещу вратаря и падна за дузпа. Страничният съдия обаче бе вдигнал флага за засада и положението бе подминато с усмивка. В 83-та минута фалцов удар на Антонио Кандрева пък бе спря в страничната греда.

В 90-та минута Верона остана с човек по-малко, след като вратарят на гостите Николас фаулира Едер извън наказателното поле. Ромуло застана под рамката, тъй като Верона нямаше право на повече смени. Халфът дори се отчете с блестящо спасяване след удар по диагонала на Валеро.

Интер - Верона 3:0

1:0 Мауро Икарди 1’

2:0 Иван Перишич 13’

3:0 Мауро Икарди 49‘

Интер: Ханданович, Кансело, Шкриниар, Миранда, Д’Амброзио (59 - Сантон), Галярдини, Брозович, Кандрева, Рафиня (75 - Валеро), Перишич, Икарди (65 - Едер)

Верона: Николас, Ферари (57 - Бианкети), Карачиоло, Вукович, Саупрайен, Ромуло, Калвано, Бухел, Фарес, Аарънс (65 - Верде), Петкович (79 - Черчи)