Интер постигна много важна домакинска победа с 2:0 над Борусия (Дортмунд) в среща от Група F на Шампионската лига.

Първото попадение в срещата бе дело на  Лаутаро, който се разписа в 22-ата минута. В 89-ата минута Кандрева удвои.

След този мач интригата в групата за второто място съвсем се завърза.

Дортмунд и грандът от Милано имат в актива си по 4 точки, като Борусия е на второто място.

Не може да не се отбележи, че голмайсторът Лаутаро пропусна и дузпа.

Срещата започна с добър шанс на домакините да открият резултата.

В 5-ата минута Кандрева стреля по земя от фаул, но топката премина встрани вратата.

При първото по-опасно положение все пак Интер стигна до попадение.

Лаутаро се разписа в 22-ата минута и даде аванс на тима си. Той получи отличен пас зад защитата и останал сам срещу вратаря не сгреши.

В последната минута на полувремето гостите бяха много близо до изравнителен гол.

Санчо отправи удар в близкия ъгъл от добра позиция, но Ханданович се намеси страхотно и предотврати опасността.

Второто полувреме не започна особено интригуващо и през първите минути от него нямаше никакви положения пред двете врати.

В 55-ата минута Дортмунд можеше да изравни, но Ханданович пресече хубав пас и спаси топката преди тя да попадне в някой от футболистите на Дортмунд.

В 65-ата минута Ханданович направи страхотно спасяване след хубав удар на Бранд и така запази вратата си суха.

В 82-ата минута Интер получи право да изпълни дузпа, след като Хумес направи нарушение срещу играч на домакините в наказателното поле.

Домакините обаче пропиляха наказателния удар и Бюрки спаси удара на  Лаутаро.

В 89-ата минута Кандрева удвои, след като останал сам срещу вратаря не сгреши.
Интер - Борусия (Дортмунд) 2:0
1:0 Лаутаро 22
2:0 Кандрева 89

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Годин, Брозович, Барела, Галярдини, Асамоа (84 - Бираги), Кандрева, Лукаку (63 - Еспозито), Лаутаро

Борусия: Бюрки, Хумелс, Аканжи (75 - Ларсен), Хакими, Шулц, Дилейни (65 - Дахуд), Витцел, Санчо, Азар, Вайгъл, Брандт