Италианският хегемон Ювентус победи с 3:1 Каляри в мач от 11-ия кръг на Серия "А", игран в Торино.

Успехът за шампионите не дойде лесно и до последните минути преднината им беше от едва един гол. Хуан Куадрадо (87) обаче сложи точка на спора. Но секунди преди това Леонардо Паволети пропусна чудесна възможност да изравни.

Иначе Юве повече още в 1-ата минута чрез Пауло Дибала, а в 36-ата Жоао Педро изравни. 120 секунди по-късно Филип Брадарич си заби автогол, въпреки че около него нямаше съперников футболист.

Така торинци събраха 31 точки и възстановиха аванса си пред Интер и Наполи на 6 т. Каляри заема 12-та позиция с 13 т.

Треньорът на италианския хегемон Макс Алегри отново се спря на схемата, която използва най-често от началото на сезона 4-3-3. Той беше направил няколко промени в състава заради домакинството на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига в сряда. Матия Де Шилио за втора поредна среща започна, но този път отляво. Той зае мястото на Алекс Сандро, а Жоао Кансело се завърна сред титулярите. В предни позиции действаха Пауло Дибала, Кристиано Роналдо и Дъглас Коста.

Бразилецът стартира мач едва за втори път през сезона, като първият случай беше при успеха над Киево с 3:2 в 1-ия кръг. Все пак той пропусна 5 двубоя във всички турнири заради наказание и контузия. За Каляри започна бившият играч на Юве Симоне Падоин. Талантът Николо Барела също беше титуляр, а в атака действаха Жоао Педро, Леонардо Паволети и зад тях Лукас Кастро.

Юве поведе още в 42-ата секунда. Родриго Бентанкур намери Пауло Дибала, който на два пъти много рязко смени посоката. Това тотално обърка централните защитници Фабио Пизакане и Лука Чепители и освободи коридор пред аржентинския техничар. И той с хубав удар точно в долния ляв ъгъл матира Алесио Краньо за 1:0!

После вратарят боксира мощен шут на Дъглас Коста. След малко повече от четвърт час игра Каляри показа, че няма да е обречен на "Алианц Стейдиъм". Първо Меди Бенатия игра с ръка в наказателното поле, но след използване на ВАР главният съдия Маурицио Мариани реши, че няма дузпа. Секунди след това Дарио Сърна центрира във вратарското поле и Леонардо Паволети изскочи от втора позиция. Последва удар с едно докосване, но Войсчех Счесни се беше пласирал чудесно и изби.

В 37-ата минута гостите все пак стигнаха до равенство. Жоао Педро беше намерен с дълъг пас в наказателното поле и овладя. Последва силен удар, с който не остави шансове на вратаря за 1:1! Юве обаче възстанови аванса си много бързо. 120 секунди по-късно Коста центрира остро и необезпокояваният Филип Брадарич си заби автогол! До края на полувремето шампионите можеха да направят преднината си още по-голяма, но бомбеният удар на Кристиано Роналдо се отби в гредата.

Юве започна втората част в търсене на трети гол, с който да сложи точка на спора. Първо удар с глава на Блес Матюиди не намери целта, а после шут на Кристиано беше спасен. При атаката беше маркирана и засада. В 82-ата минута Роналдо стреля от малък ъгъл, но Пизакане блокира. По-късно изстрел и на Бентанкут беше блокиран, а Бенатия спаси Юве след меле и шут на Паволети. Последва бърза контра, при която Роналдо изведе Хуан Куадрадо сам срещу вратаря и той оформи крайното 3:1!

Ювентус – Каляри 3:1

Голмайстори: 1:0 Дибала (1), 1:1 Педро (37), 2:1 Брадарич (39-авт), 3:1 Куадрадо (87)

Ювентус: Счесни, Кансело, Бонучи, Бенатия, Де Шилио, Матюиди (82-Бардзали), Бентанкур, Пянич (71-Сандро), Коста (46-Куадрадо), Дибала, Роналдо
Треньор: Макс Алегри

Каляри: Краньо, Падоин (80-Сау), Пизакане, Чепители, Сърна, Брадарич (57-Чигарини), Йоница (67-Фараго), Барела, Кастро, Педро, Паволети
Треньор: Роналдо Маран