Гонсало Игуаин се превърна в големия грешник за Милан в дербито с италианския хегемон Ювентус.

Шампионите се наложиха с 2:0 на "Сан Сиро" в мач от 12-ия кръг на Серия "А", а Ел Пипита изпусна дузпа срещу бившия си отбор и получи червен картон. Войчех Сченсни спаси удара му от бялата точка в края на първото полувреме при резултат 1:0. Преди това Марио Манджукич беше открил резултата.

В последните 10 минути Кристиано Роналдо оформи крайния резултат и секунди по-късно Игуаин беше пратен под душовете. Той получи жълт картон за фаул срещу Меди Бенатия и червен за обиди срещу главния съдия Паоло Мацолени.

С успеха Юве отново има 6 точки преднина на върха пред преследвача си Наполи, докато Милан излезе от Топ 4 и остава с 21 т. На заветната позиция вече се намира Лацио с 22 т.

Треньорът на домакините Дженаро Гатузо избра схема 4-4-2. Голмайсторът на "росонерите" и бивш такъв на Юве – Гонсало Игуаин, се завърна сред титулярите след лека контузия в кръста. До него в атака действа Саму Кастийехо. По крилата бяха поставени намиращият се в отлична форма Сусо и Хакан Чалханоглу.

Макс Алегри отново се спря на 4-3-3. Изненадващо Меди Бенатия беше предпочетен пред Леонардо Бонучи, който през миналия сезон игра на "Сан Сиро", но лятото се завърна в Юве. Възстановеният Марио Манджукич беше титуляр за първи път от равенството 1:1 с Дженоа. До него в атака играха Пауло Дибала и Кристиано Роналдо.

Мачът на "Сан Сиро" започна на високо темпо и в началото изненадващо Марио Манджукич действаше основно по десния фланг. Този ход на Макс Алегри се оказа добър, защото в 8-ата минута хърватинът откри резултата именно от тази част на терена. Алекс Сандро центрира към далечната греда, където таранът изскочи зад гърба на Рикардо Родригес и с глава матира Джанлуиджи Донарума за 1:0!

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FJuventusBenelux%2Fvideos%2F2260367624277375%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Интересното е, че попадението на нападателя беше под №100 за "бианконерите" в калчото при гостувания на Милан в дългото съперничество между двата колоса. После дербито продължи да се развива на високо темпо и в средата на полувремето Жоао Кансело центрира в наказателното поле. Там отново Манджукич засече топката, но този път далеч по-безопасно за Донарума, който улови. В 33-ата минута Сусо изпълни един от специалитетите си – удар от дистанция, но Войсчех Счесни внимаваше и спаси.

В 40-ата минута дойде най-напеченият момент до момента. Изгарящият от желание да се докаже срещу бившия си отбор Гонсало Игуаин финтира Меди Бенатия в наказателното поле. Мароканецът игра с ръка и след допитване до ВАР главният съдия Паоло Мацолени отсъди дузпа. Зад топката застана Ел Пипита, който стреля в долния десен ъгъл. Сченсни докосна топката с върха на пръстите си, след което гредата му помогна и резултатът остана непроменен!

След почивката Милан натисна и изстрел на Хакан Чалханоглу мина в опасна близост до целта. Юве отговори в 54-ата минута, когато Кристиано Роналдо стреля от движение, но Донарума спаси. 120 секунди по-късно петкратният носител на Златната топка спечели фуал на добра позиция. Зад топката застана Пауло Дибала и ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

В средата на полувремето Милан създаде лек натиск, който завърши с контра на "бианконерите". Роналдо пробяга над 60 м с топка в крака и стреля по земя, но Донарума отново беше на мястото си. Четвърт час преди края Дженаро Гатузо взе мерки и смени Иняцио Абате с Фабио Борини. По същото време и Чалханоглу напусна терена за сметка на Диего Лаксалт. И малко по-късно снаряд на Родригес мина над напречната греда.

Промените обаче не дадоха нужния резултат. Малко след тях Юве изнесе играта в предни позиции и голът не закъсня. Жоао Кансело проби по фланга и шутира. Донарума изби, но при добавката Роналдо не сбърка за 2:0! Малко след това Игуаин получи жълт картон за фаул срещу Бенатия. Последваха реплики към съдията и логично Ел Пипита беше изгонен.

Милан – Ювентус 0:2

Голмайстори: 0:1 Манджукич (8), 0:2 Роналдо (81)

Милан: Джанлуиджи Донарума, Иняцио Абате (74-Борини), Кристиан Сапата, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Сусо, Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко, Хакан Чалханоолу (74-Лаксалт), Саму Кастийехо (62-Кутроне), Гонсало Игуаин
Треньор: Дженаро Гатузо

Ювентус: Войчех Счесни, Жоао Кансело, Меди Бенатия, Джорджо Киелини, Алекс Сандро, Родриго Бентанкур, Миралем Пянич (74-Кедира), Блес Матюиди, Пауло Дибала (79-Коста), Марио Манджукич, Кристиано Роналдо
Треньор: Макс Алегри

Милано, ст.: "Сан Сиро"
Съдия: Паоло Мацолени
Жълти картони: Бакайоко, Игуаин, Борини (Милан); Бенатия (Ювентус)
Червен картон: Игуаин 83' (Милан)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/5-14CjCVxKs" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>