Италианският хегемон Ювентус победи с 3:0 като гост Сасуоло в мач от 23-ия кръг на Серия "А", игран на стадион "Мапей".

В герой за шампионите се превърна обичайният заподозрян Кристиано Роналдо. Той беше с основна заслуга за гола на Сами Кедира в 23-ата минута и сам отбеляза второто попадение 70-ата минута. И при двата случая вратарят на "Динените кори" Андреа Консили носи основна вина. В края петкратният носител на Златната топка асистира на Емре Джан.

Домакините също имаха своите шансове, но успяха да се възползват. За отбелязаване е, че този път Юве показа добра игра за разлика от последните мачове с Парма (3:3), Лацио (2:1) и 0:3 от Аталанта за Купата.

С успеха "бианконерите" събраха 63 точки и увеличиха преднината си пред Наполи на 11 пункта. Сасуоло допусна първа загуба от 3 двубоя насам и отборът заема 11-та позиция с 30 т.

Треньорът на домакините Роберто Де Дзебри не изневери на любимото си 4-3-3. В защита играха двама бивши футболисти на Юве – Федерико Пелузо и Пол Лирола. В халфовата линия действа Мехди Бурабия, който е известен у нас от престоите си в Локомотив Пловдив, Черно море и Левски. До него бяха новият италиански национал Стефано Сенси и Мануел Локатели, който в кариерата си има 1 гол срещу "бианконерите". През есента на 2016 г. той донесе успеха на Милан  с 1:0 над торинци със страхотно попадение. Голмайсторът на отбора Кума Ел Бабакар поведе атаката, подпомаган от Доменико Берарди.

За шампионите Войсчех Счесни се завърна на вратата, в центъра на защитата отново играха Даниеле Ругани и Мартин Касерес. Матия Де Шилио беше предпочетен пред Жоао Кансело, а Миралем Пянич имаше задачата да организира играта в центъра на терена. Във втора поредна среща Пауло Дибала остана резерва. Решението на Макс Алегри най-вероятно беше продиктувано от поведението на аржентинеца срещу Парма (3:3). Тогава нападателят напусна демонстративно скамейката, след като тактикът от Ливорно извърши третата смяна. В крайна сметка Дибала се извини, но Федерико Бернардески бе предпочетен пред него.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FJuventusBenelux%2Fvideos%2F265723590996313%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="287" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Мачът започна шеметно за Сасуоло и до 5-ата минута пред вратата на Войсчех Счесни вреше и кипеше. Първо Стефано Сенси беше изведен при страхотна контра. Той потърси близкия ъгъл, но ударът му излезе в аут. Неразбирателствата пред поляка продължиха с пълна сила. Секунди по-късно Даниеле Ругани допусна ужасяваща грешка и Филип Джуричич му открадна топката. Той се озова сам срещу вратаря и Счесни успя да го спре. От Сасуоло поискаха дузпа, но след допитване до ВАР, главният съдия Паоло Мазолени отсъди тъч за "Динените кори". След неговото изпълнение Доменико Берарди стреля в аут.

Домакините продължиха да играят далеч по-добре и буквално натикаха "Старата госпожа" в половината й. След четвърт час игра Мануел Локатели отправи истински снаряд, но Счесни с прекрасна намеса изби. Юве отправи първия си изстрел в 19-ата минута чрез Блес Матюиди, но в аут. 4 минути по-късно гостите откриха. Андреа Консили сбърка при изнасянето, което позволи на Кристиано Роналдо да стреля. Вратарят отрази, но при добавката Сами Кедира не сбърка, за да вкара втория си гол през сезона в калчото!

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FHULIO34%2Fvideos%2F401313773938051%2F&show_text=0&width=476" width="476" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

После Марио Манджукич засече с глава центриране на Роналдо на далечната греда, но в аут. Сасуоло отговори с воле на Берарди, което мина над напречната греда. В края на полувремето Федерико Бернардески стреля от дистанция, но вратарят изби. Секунди по-късно Кедира засече с глава от чиста позиция, но мерникът му изневери. Втората част започна с пропуск за Юве. Матия Де Шилио центрира, Ругани засече с глава, но неточно. После гол на Роналдо беше правилно отменен за засада.

В 55-ата минута грешка на Счесни едва не доведе до гол за домакините. Той излезе да пресича извеждащ пас, не изчисти добре и Берарди стреля от около 30 м към опразнената врата. Нападателят вече вдигаше победоносно ръце, но топката премина на сантиметри от целта. В 64-ата минута Кедира отново пропусна да сложи точка на спора, след като не засече на метър пред голлинията. По-късно шут на Де Шилио също не попадна в целта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/QI4HQwboAaY" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

В 68-ата минута Бернардески центрира в наказателното поле и кълбото се отби в прилепената ръка на Сенси и дузпа правилно не беше отсъдена. От последвалия корнер Миралем Пянич центрира, Кристиано надскочи Консили и с глава удвои преднината на шампионите – 2:0! Това беше негов гол №18 в Серия "А", с което увеличи преднината си пред Дуван Сапата (16) от Аталанта и звездата на Сампдория Фабио Куалиарела (16).

В 85-ата минута току-що появилият се Емре Джан оформи крайния резултат. Той се разписа с удар по земя в далечния ъгъл след подаване на Роналдо. Дейно участие в атаката взе и друга резерва – Пауло Дибала.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kneC9cINscQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Сасуоло – Ювентус 0:3

Голмайстори: 0:1 Кедира (23), 0:2 Роналдо (70), 0:3 Джан (85)

Сасуоло: Андреа Консили, Роджерио, Федерико Пелузо, Джанджакомо Маняни, Пол Лирола, Мехди Бурабия (79-Франческо Манянели), Стефано Сенси, Мануел Локатели, Филип Джуричич (56-Алесандро Матри), Кума Ел Бабакар (59-Жереми Бога), Доменико Берарди
Треньор: Роберто Де Дзебри

Ювентус: Войчех Счесни, Матия Де Шилио, Даниеле Ругани, Мартин Касерес, Алекс Сандро, Блес Матюиди (85-Емре Джан), Миралем Пянич, Сами Кедира (64-Родриго Бентанкур), Кристиано Роналдо, Федерико Бернардески (83-Пауло Дибала), Марио Манджукич
Треньор: Макс Алегри

Ст.: "Мапей"