Ювентус постигна изключително трудна домакинска победа с 1:0 над Емполи на своя "Ювентус Стейдиъм" в среща от 29-ия кръг на Серия "А".

Торинци бяха доста беззъби в този мач и е спорно да се каже, дали отборът изобщо заслужаваше трите точки.

Определено си личеше, че отборът изпитва остра нужда от Кристиано Роналдо, който е контузен и пропусна мача.

Единственото попадение бе дело на Мойс Кийн, който се разписа в 72-ата минута, след като преди това влезе като резерва на терена.

След мача Юве е лидер с актив от 78 точки, докато Емполи е на 17-ото място с 25.

Противно на каквито и да е очаквания срещата започна доста плахо за състава на „бианконерите”.

През първите минути домакините така и не успяваха да създадат нищо интересно пред вратата на противника.

Гостуващият тим пък създаде няколко опасни атаки и в 20-ата минута Крунич пробва късмета си след удар от 20 метра, но топката профуча над напречната греда.

Минути след това Манджукич се размина с една центрирана от Бентанкур топка и в крайна сметка не успя да направи нищо полезно.

В 23-ата минута гостите бяха на косъм от гол, след като Крунич успя да се справи с Ругани и да насочи топката към противниковата врата, но тя премина покрай лявата греда.

Първото положение пред торинци дойде в 31-ата минута. Манджукич засече хубаво центриране на Матюиди в наказателното поле, но Драговски успя да спаси топката.

До почивката нямаше попадения и в крайна сметка двата тима излязоха в полувреме.

Две минути след подновяването на играта Бернардески отправи удар от 25 метра, който обаче стражът на противниковия тим успя да изкара в корнер.

Торинци започнаха доста по-силно второто полувреме в сравнение с първото и за няколко минути след подновяването на играта създадоха няколко опасни шанса.

Все пак обаче постепенно темпото на игра отново поспадна и през следващите минути нямаше кой знае какви положения.

Попадението за Юве обаче все пак дойде и в 72-ата минута Мойс Кийн се разписа, за да открие резултата.

Той отправи хубав удар по земя около границата на наказателното поле и не даде шансове на противниковия страж да реагира.