Без голямата си звезда Кристиано Роналдо, италианският хегемон Ювентус надделя с 2:1 като гост Бреша в мач от 5-ия кръг на Серия "А", игран на "Стадио Марио Ригамонти".

Домакините поведоха още в 4-ата минута чрез голмайстора си Алфредо Донарума. В края на първото полувреме Джон Чансейор си вкара автогол, а победата за шампионите донесе Миралем Пянич след почивката. Успехът за "бианконерите" можеше да бъде и много по-изразителен, но вратарят на Бреша Йесе Йоронен изигра отличен мач и спаси един куп положения.

Вижте пълното класиране в Серия "А"

Така Юве събра 13 точки и излезе лидер преди утрешното домакинство на Интер на Лацио. Бреша остава с 6 т. и заема 12-та позиция. В следващия кръг торинци приемат СПАЛ Ферара, докато новакът в калчото гостува на Наполи.

Атаката на домакините поведе голмайсторът на миналия сезон в Серия "Б" Алфредо Донарума (25 попадения). До него действа Марио Балотели, за когото това беше първи мач в калчото от три години насам. Срещата беше дебют за именития нападател, който до този момент не можеше да играе заради наказание. Зад двамата беше поставен бившият футболист на Юве Ромуло.

Маурицио Сари пък заложи на нова схема: 4-3-1-2. В отсъствието на контузената звезда Кристиано Роналдо, в предни позиции действаше аржентинският тандем Пауло Дибала и Гонсало Игуаин. Зад тях игра Аарън Рамзи, Адриен Рабио за първи път започна титуляр за Юве. До него бяха Миралем Пянич и Сами Кедира, Федерико Бернардески отново остана резерва.

Бреша поведе още в 4-ата минута. Алфредо Донарума получи пас от Ромуло в наказателното поле и беше посрещнат от Алекс Сандро. Нападателят обаче изненада бразилеца и Войсчех Счесни, който се подхлъзна и с бомбен удар матира вратаря за 1:0! Юве отговори малко по-късно, когато след многоходова атака Адриен Рабио стреля, но над вратата.

После и Гонсало Игуаин шутира, но Йесе Йоронен изби. Шампионите продължиха с обсадата и после мерникът на Аарън Рамзи изневери от добра позиция. След четвърт час игра Сами Кедира имаше шанс да възстанови равенството, но и той не уцели вратата. В средата на полувремето Юве организира атаката като по учебник с по едно докосване. При нея Игуаин беше изведен очи в очи с вратаря, но той спаси. Ел Пипита се намираше и в засада, която беше маркирана с известно закъснение.

След половин час игра Марио Балотели отправи истински снаряд от фаул от около 35 м и топката мина в опасна близост до напречната греда. В 40-ата минута логичното се случи и Юве изравни. Пауло Дибала центрира от корнер във вратарското поле, Леонардо Бонучи притисна Джон Чансейор, който си заби автогол за 1:1!

В 54-ата минута Игуаин отново пропусна златна възможност да вкара. Той излезе сам срещу Йоронен, който с нова брилянтна намеса спря аржентинския стрелец. Секунди по-късно финландският вратар със сетни сили отрази и шут на Рабио от наказателното поле. След час игра Дибала засече от въздуха, но Йоронен пак беше последна преграда пред гола.

В 63-ата минута логичното се случи и Юве поведе. Дибала спечели нарушение на опасна позиция и сам застана зад топката. Той уцели стената, но при добавката Миралем Пянич матира Йоронен за 2:1! В 69-ата минута Балотели стреля от дистанция в аут. В 74-ата минута Дибала можеше да сложи точка на спора, но ударът му мина покрай лявата греда.

В 78-ата минута Счесни спаси мощно изпълнение на Димитри Бизоли по диагонала, а при добавката Ромолу прати топката високо над вратата. 4 минути по-късно Федерико Бернардески не уцели вратата. По-късно мерникът на италианеца отново изневери след шут с левия крак. До края не падна нов гол и Юве спечели с 2:1.

Бреша – Ювентус 1:2

Голмайстори: 1:0 Донарума (4), 1:1 Чансейор (40-авт), 1:2 Пянич (63)

Бреша: Йоронен, Матею (70-Моросини), Чансейор, Чистана, Сабели, Десена, Тонали, Бизоли, Ромуло (85-Айе), Донарума (64-Матри), Балотели
Треньор: Еудженио Корини

Ювентус: Счесни, Данило (19-Куадрадо), Бонучи, Де Лихт, Сандро, Пянич, Рабио, Кедира, Рамзи (69-Бернардески), Дибала (80-Матюиди), Игуаин
Треньор: Маурици Сари

Ст.: "Марио Ригамонти"
Съдия: Фабио Паскуа
Жълти картони: Чистана (Бреша); Кедира, Бонучи, Де Лихт (Ювентус)