Ювентус не срещна проблеми с домакинството си на Лече, след като игра час с човек повече на терена - 4:0. Още в 31-та минута защитникът на гостите Фабио Лусини бе изгонен с директен червен картон, а след почивката “Старата госпожа” вкара и четирите си гола.

Подобно на мача с Болоня (2:0), Пауло Дибала (52) и Кристиано Роналдо (61) от дузпа бяха точни за тима на Маурицио Сари. В края се разписаха Гонсало Игуаин (84) и Матайс де Лихт (86).

Така Юве постигна втората си поредна победа след подновяването на сезона в Серия А и продължава да е лидер в класирането с 69 точки, пред Лацио с 62 и Интер с 58. Преследвачите обаче имат мач по-малко. Лече остава под чертата - 18-та позиция с 25 точки.

Мачът очаквано започна с натиск на Юве, но първата голова възможност бе за Лече. В 4-ата минута Андреа Рисполи получи отляво и стреля от движение, но над вратата. Домакините опитаха да реагират и в 20-та минута Адриен Рабио стреля от 25 метра, а Габриел със сетни сили изби.

Интригата на срещата приключи в 31-та минута, когато Фабио Лусиони бе изгонен с директен червен картон. Защитникът действа нескопосано при една върната топка към него, след това препъна откъсващия се Родриго Бентанкур и видя пътя към съблекалните. Изненадващо малко след това именно Лече получи шанс да отбележи, като далечен удар на Панайотис Тахцидис мина на сантиметри от гредата.

В 41-та минута Кристиано Роналдо направи грандиозен пропуск. Португалецът бе намерен на метри от врата след центриране от лявото крило и абсолютно непокрит прати топката над гредата. Кристиано опита късмета си още няколко пъти, включително и със задна ножица, но бе далеч от истината. До края на първата част пропуск пред вратата на лече направи и Федерико Бернардески.

След почивката имаше един отбор на терена, а в 52-та минута Пауло Дибала успокои съотборниците си с гол. Аржентинецът получи подаване от Роналдо и от кръга пред наказателното поле технично насочи топката в горния десен ъгъл. Малко след това имаше любопитна ситуация в наказателното поле на Лече, като в рамките на секунда Дибала и Роналдо поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени.

В 58-та минута Матюиди опита късмета си с далечен удар, а три по-късно Роналдо все пак си изработи дузпа след нарушение на Лука Росетини. Португалецът стреля мощно в средата и вкара 9-тия си гол от наказателен удар в Серия А този сезон. Любопитен факт е, че в големите европейски първенства единствено Чиро Имобиле (10) има повече вкарани дузпи. На третата позиция е друг играч от Серия А Доменико Кришито (7). Иначе в листата при голмайсторите в шампионата води Имобиле с 27 гола, пред Роналдо с 23 и Ромелу Лукаку с 19.

По-добрата игра на Ювентус продължи ив 69-та минута Роналдо се отчете с нов пропуск. След центриране в наказателното поле нападателят засече топката под гредата, но Рафаел отрази. Малко след това Кристиано поиска нова дузпа, но реферът отсъди в обратната посока заради игра с ръка. Освен това нападателят бе и в засада.

Положенията пред вратата на Габриел не спираха и стражът на гостите отрази удари на Де Лихт и Дибала. Така се стигна до 84-та минута, когато Гонсало Игуаин вкара за 3:0. Кристиано заходи от лявото крило към центъра на наказателното поле, чукна топката с пета, тя рикошира в тялото на защитник и се заложи пред Ел Пипита. Аржентинецът пък с лекота я “забоде” с левия си крак под гредата.

След още 2 минути и Де Лихт успя да се разпише сред голмайсторите. Централният защитник бе намерен на метри от голлинията след центриране на Дъглас Коста от дясното крило и чукна топката с глава в мрежата.

Ювентус - Лече 4:0

1:0 Пауло Дибала 53'

2:0 Кристиано Роналдо 61’-д

3:0 Гонсало Игуаин 84'

4:0 Матайс де Лихт 86'

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Де Лихт, Бонучи, Матюиди, Бентанкур (68 - Рамзи), Рабио (52 - Коста), Пянич, Бернардески (77 - Муратине), Роналдо, Дибала (77 - Игуаин)

Лече: Габриел, Рисполи, Донати, Лучони, Пас, Вера (78 - Калдерони), Тахцидис, Петричони (45 - Росетини), Шахов, Фалко (63 - Бабакар), Манкозу (72 - Колела)