Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 втородивизионния ЦСКА 1948 и се класира за полуфиналите на турнира. На своя стадион "смърфовете" стигнаха заслужено до успеха с попадения на Димитър Илиев от дузпа и Бирсент Карагерен. Димо Атанасов пък бе изгонен в 60-ата минута за два жълти картона.

Локо започна много силно двубоя, а още в 6-ата минута Лукас Масоеро направи един от най-големите пропуски в историята на родния футбол и от няколко сантиметра не уцели празната врата, а прати топката в напречната греда.

Все пак Локомотив успя да вкара през първото полувреме. Карагерен влезе в наказателното поле и стреля, Димо Атанасов се хвърли на шпагат, но спря топката с ръка и съдията посочи бялата точка. Димитър Илиев бе точен от бялата точка.

Изходът на двубоя бе решен в рамките на няколко минути. Първо в 62-ата Димо Атанасов фаулира отзад Димитър Илиев и спря опасна атака. Съдията Никола Попов показа втори жълт картон на играча на ЦСКА 1948 и той се прибра под душовете.

След 5 минути Бирсент Карагерен реализира втори гол за тима на Бруно Акрапович и реши всичко.