Левско записа пета поредна победа в шампионата, след като надви Пирин Благоевград с 2:0 в среща от 7-ия кръг на Първа професионална лига.

Люпко Петрович  направи доста изненадваща промяна за този мач, след като извади от стартовия състав национала Георги Костадинов.

С успеха си ''сините'' за първи път от 2013 година постигат толкова поредни победи в родния елит.

Пиргов вкара първия си гол за домакините, след като бе точен в 18-ата минута, а само 9 по-късно Адениджи реализира за удвояването на резултата.

Това бе чудесен подарък за 21-ия рожден ден на нигерийския нападател.

След успеха ''сините'' си върнаха първото място. Мачът бе изгледан от новия собственик Спас Русев.

Началото на мача бе доста мудно и по нищо не предвещаваше два бързи гола за Левски.

В 14-ата минута Аниете отправи удар към близкия ъгъл от наказателното поле, но стражът на Пирин успя да спаси топката.

Минута след това Тунде опита да вкара технично една топка във вратата, но тя премина през голлинията без да я пресече.

Все пак Левски стигна до попадение чрез Пиргов в 18-ата минута, след като бранителят с летящ плонж засече топката след центриране от корнер. Така с глава той успя да реализира първото си попадение за ''сините''.

Последваха удари на Тунде и Краев, които не бяха прецизни.

Адениджи обаче все пак успя да удвои в 27-ата минута, след като с диагонален удар изненада Аргилашки, който се намеси много неубедително и топката премина през ръцете му.

В 32-ата минута Аниете бе близо до гола, но топката профуча на сантиметри покрай страничната греда.

Малко след това Аргилашки извади удар под гредата на испанеца и спаси вратата си.

Секунди след подновяването на играта, след полувремето, Аниете излезе сам срещу вратаря и се засуети и в крайна сметка провали положението.

Последва четвърт час тотален застой на терена, но в 63-ата минута отново испанският ас на Левски се прояви и отправи опасен удар, който вратаря на противника спаси.

В 75-ата минута Прохазка изведе Краев на отлична позиция, но стражът блокира младока, а след това при добавката Ханс застана на голлинията.

До края резултатът остана непроменен.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=f2962d7ce7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

ЛЕВСКИ - ПИРИН 2:0