Левски победи Ботев Пловдив с 1:0 в двубой от първия кръг на Първа лига, игран на стадион "Футболен комплекс Ботев 1912"

Двата отбора демонстрираха доста динамичен футбол, в който "сините" видимо доминираха в мача и стигнаха до доста измъчена, но заслужена победа с гол на Илия Димитров, който се разписа в добавеното време на срещата. Това е и първо попадение за юношата на столичани в Първа лига.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=08c1a5d4ae" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с превес за гостите, които още в първите минути създадоха доста работа на пловдивчани. В 16-ата минута Жерсон Кабрал получи топката на аутлинията и центрира в наказателното поле, където Станислав Костов се оказа непокрит и стреля с глава, но Кайзер се намеси добре и изби в корнер.

В 36-атам минута отново Костов бе близо да открие резултата. Нападателят открадна топката от Ничев, напредна и с удар от границата на наказателното поле прати топката в аут.

В 42-ата минута домакините също имаха шанс да отбележат. Тодор Неделев отправи хубав изстрел от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Полачек. Така първото полувреме завърши без голове в двете врати.

През втората част "канарчетата" вдигнаха оборотите и започнаха да поглеждат по-често към вратата на гостите от София. Въпреки това, "сините" стигнаха до нова опасна ситуация в 55-ата минута. Костов изведе Габриел Обертан отляво, който му върна в наказателното поле. Нападателят нанесе удар, който бе геройски избит от Кайзер.

В 63-ата минута нова добра атака на Левски завърши с удар по диагонала на Жерсон Кабрал, който излезе в аут.

В 79-ата минута Васил Шопов центрира в наказателното поле, където Стивън Петков стреля с глава, но Полачек спаси.

В добавеното време на двубоя Илия Димитров донесе победата на "сините". Столичани организираха отлична атака, при която Габриел Обертан намери оставения непокрит Илия Димитров и юношата на тима се разписа за 0:1.

Ботев Пловдив - Левски 0:1

Голмайстор: Илия Димитров (90+3)

Ботев Пловдив: Кайзер, Филипов, Димитров, Ничев, Минев, Балтанов, Юсеин (Апостолов 83'), Густаво (Георгиев 90'), Неделев, Петков, Ндонгала (Шопов 67')
Треньор: Николай Киров

Левски: Полачек, Цветкович, Белаид, Яблонски, Горанов, Белмонт (Найденов 63' - Ейолфсон 77'), Гомес, Обертан, Мариани, Кабрал, Костов (Димитров 68')
Треньор: Георги Тодоров

Пловдив, стадион "Футболен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Ндонгала, Димитров (Ботев); Мариани, Белмонт (Левски)