Пред погледа на новия си треньор Славиша Стоянович Левски не успя да победи Черно море на "Герена". Мачът от 2-ия кръг на Първа лига завърши 2:2 и предложи много интересни моменти, като през по-голямата част домакините диктуваха събитията на терена, но не успяха да запишат втора поредна победа.

През първото полувреме Левски беше безидеен в атака и най-интересните положения дойдоха след далечни удар. В 22-ата минута пък Георги Илиев с чудесна задна ножица откри резултата. Секунди след подновяването на играта Габриел Обертан нацели греда, а след час игра домакините изравниха чрез Станислав Костов. При гола обаче останаха съмнения за засада.

В 88-ата минута Георги Божилов отново изведе варненци напред и те вече виждаха как побеждават Левски като гост в първенството за първи път от 60 години. В ответната атака обаче Давиде Мариани изравни след неразбирателство между Благой Макенджиев и Юго Кононго, а за попадението асистира героя от срещата с Ботев Пловдив Илия Димитров.

Така Левски и Черно море разделиха точките и вече имат по 4 пункта в актива си. Лидер е ЦСКА с пълен комплект от 6 т., шампионът Лудогорец също е с 4 т.

На вратата застана Мартин Полачек, а Аймен Белаид действа като ляв защитник. Хали Тиам се завърна след контузия и записа първи минути през сезона, до него беше поставен Антони Белмонт. В отсъствието на Божидар Митрев и Иван Горанов, с капитанската лента излезе Габриел Обертан.

Новото попълнение Жоржиньо поведе атаката на Черно море, а бившите футболисти на Левски Стефан Станчев, Пламен Димов и Даниел Димов бяха трима от четиримата защитници на варненци.

През първото полувреме интересните моменти не липсваха. Левски се хвърли в атаки още от 1-ата минута и Милош Цветкович с отличен пас намери непокрития Габриел Обертан. Неговият удар обаче беше блокиран от Даниел Димов. По-късно френското крило се отскубна по фланга и се опита да намери връхлитащия Йерсон Кабрал, но пасът беше неточен.

Последваха спокойни минути до 20-ата, след която настана истинска вихрушка. Първо Благой Макенджиев спаси мощен изстрел от дистанция на Обертан, а Черно море отговори в следващата атака. Мехди Фенуш беше намерен отляво, финтира двама защитници и подаде към Аристоте Ндонгала. Той стреля, но Холмар Ейолфсон изби в корнер.

След неговото изпълнение Георги Илиев беше оставен непокрит и с перфектна задна ножица матира безпомощния Мартин Полачек за 1:0 за "моряците"! Левски тръгна веднага да изравнява резултата и удар на Кабрал беше спасен от Макенджиев. След половин час игра появилият се като резерва Жорди Гомес пропиля отличен шанс от фаул фронтално срещу вратата, нацелвайки стената.

Секунди след началото на второто полувреме Андраде допусна ужасяваща грешка в защита. Той върна нескопосано назад, Обертан пресече паса и надигра последния бранител Пламен Димов. Последва чудесен удар, но дясната греда спря капитана на Левски от първи гол за сезона. Малко след това Макенджиев спаси диагонален шут на Цветкович.

След час игра "сините" изравниха. Незабележимият Станислав Костов беше изведен очи в очи с вратаря и с удар с десния крак не сбърка – 1:1! При гола обаче останаха съмнения за засада на нападателя. По-късно той можеше да се разпише за втори път в мача, след като засече центриране на Аймен Белаид към далечната греда, но Макенджиев отрази изстрела му.

Последните минути на сблъсъка бяха изключително драматични. В 88-ата Черно море отново поведе, след като Фенуш намери Юго Кононго, той центрира в наказателното поле, където Георги Божилов изпревари Белаид и отбеляза с глава!  "Сините" изпълниха център, последва дълго подаване и Кононго и Макенджиев не се разбираха. Илия Димитров се възползва, открадна топката, върна назад към Мариани, който оформи крайното 2:2!

Левски - Черно море 2:2

Голмайстори: 0:1 Г. Илиев (22), 1:1 Костов (60), 1:2 Божилов (88), 2:2 Мариани (90)

Левски: Полачек, Цветкович, Ейолфсон, Яблонски, Белаид, Белмонт (22-Гомес), Тиам, Обертан, Мариани, Кабрал (61-Паулиньо, 85-Ил. Димитров), Костов
Треньор: Тодор Симов

Черно море: Макенджиев, Станчев (78-Зехиров),Пл. Димов, Д. Димов, Кононго, Витанов, Г. Илиев, Андраде (65-Огнянов), Фенуш, Ндонгала, Жоржиньо (87-Божилов)
Треньор: Илиан Илиев

София, ст.: "Георги Аспарухов"
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Белаид (Левски); Ндонгала, Фенуш, Огнянов (Черно море)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=d0d1d1eb4a" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>