Левски разгроми Верея със 7:0 в двубой от 13-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".

Напълно логично, футболистите на треньора Славиша Стоянович не проявиха милост и зарадваха всичките 10 000 зрители по трибуните с атрактивни отигравания, много голове и още толкова пропуски.

В края на първото полувреме пък Годердзи Мачадзе получи директен червен картон и съвсем вгорчи живота на старозагорци. Станислав Костов и Давиде Мариани отбелязаха по две попадения, а Нуно Рейш, Хали Тиам и Холмар Ейолфсон се разписаха по веднъж.

Така Левски оглави класирането на първенството с актив от 31 точки, с 2 повече от Лудогорец, който в неделя гостува на Септември. Верея пък копае дъното с 4 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8q8IAy4N2es" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Домакините поеха инициативата още след първия съдийски сигнал и стигнаха до инитересно положение в 4-ата минута. Жерсон Кабрал проби отдясно и отправи хубав изстрел от линията на наказателното поле. Топката обаче мина покрай лявата греда на Богомил Цинцарски.

Логичното се случи в 10-ата минута. Центриране от корнер на Давиде Мариани предизвика меле в полето на гостите. Антон Огнянов опита да изчисти топката, но тя попадна в краката на Нуно Рейш, който с премерен удар по земя я прати във вратата - 1:0.

"Сините" продължиха да пресират своя опонент от Стара Загора и стигнаха до втори гол само 10 минути по-късно. Необезпокояван, Милош Цветкович центрира отдясно, където Станислав Костов се пребори за по-добра позиция и засече топката, удвоявайки преднината на домакините.

В 25-ата минута резултатът можеше да стане класически. Костов комбинира с Кабрал, който насочи топката към долния десен ъгъл. Вратарят на Верея беше на висота и парира удара след спасяване с една ръка.

В края на полувремето Годердзи Мачадзе повали на земята в наказателното поле нахлуващият на скорост Иван Горанов и съдията Радослав Гадженов посочи бялата точка. Давиде Мариани се нагърби с отговорността и направи резултата 3:0.

През втората част головете продължиха да валят. В 48-ата минута продължителна атака на "сините" завърши с извеждащ пас на Мариани към Костов, който стреля диагонално и не остави никакъв шанс за реакция на Цинцарски.

В 57-ата минута резултатът стана 5:0. Кабрал се отчете с хубаво подаване отдясно, което стигна до Мариани. Футболистът шутира към десния ъгъл на вратата и записа вторто си попадение в мача.

В следващите минути Левски продължи да доминира на терена и в 71-ата минута попадение на Костов бе отменено, поради съмнителна засада. Две минути по-късно обаче "сините" нанесоха своя шести удар. Този път Хали Тиам се оказа на правилното място в правилното време прати топката във вратата от удобна позиция, след като получи добро подаване от Габриел Обертан.

В 77-ата минута резервата Филипе Нашименто бе близо до гола след изпълнение на пряк свободен удар. Футболистът шутира, Цинцарски чукна топката и тя се отби в напречната греда.

В края на двубоя Холмар Ейолфсон оформи крайния резултат. Защитникът се извиси над всички при центриране от ъглов удар и с глава прати топката във вратата.

Левски - Верея 7:0

Голмайстори: Нуно Рейш (10), Станислав Костов (20, 48), Давиде Мариани (44 дузпа, 57), Хали Тиам (74), Холмар Ейолфсон (90)

Левски: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейолфсон, Горанов, Рейш, Тиам, Кабрал (Иванов 70'), Мариани (Нашименто 60'), Обертан (Найденов 76'), Костов
Треньор: Славиша Стоянович

Верея: Цинцарски, Коуроупис, Василиев (Йоргенсен 53'), Косут, Мачадзе, Мечев, Вушурович, Илиев, Огнянов (Рюстемов 86'), Мартинович (Ндомбу 52'), Вушурович
Треньор: Небойша Миличич