Левски победи Верея с 4:3 в двубой от 26-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Трейс Арена".

Футболистите на треньора Георги Дерменджиев наложиха пълен контрол на терена и започнаха да изпускат положение след положение. Логичното се случи към средата на полувремето, когато Давиде Мариани (27') бе точен от дузпа. Малко след това обаче Нуно Рейш (30') си отбеляза автогол. Радостта на домакините бе кратка, тъй като Сержиу Буш (33') отново даде преднина на "сините". Към края на полувремето Станислав Костов (38') удвои преднината за гостите след отлична асистенция на Живко Миланов.

Въпреки видимото надмощите на гостите, Верея успя да върне едно попадение, благодарение на Нгеятала Лола (55'). 26-кратните шампиони отново дръпнаха след точно изпълнена дузпа на Валери Божинов (70'), който реши да измести Мариани от бялата точка. След попадението домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Шота Гвазава получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение. В добавеното време на срещата Десилав Станчев (90+3) се възползва от заспалата защита на "сините" и оформи крайния резултат.

Така Левски вече има 54 точки и се изравни с ЦСКА на второто място. На "червените" обаче им предстои домакинство с Берое по-късно днес. Верея пък се дави на дъното с 6 пункта.

Гостите поеха инициативата веднага след първия съдийски сигнал и първи стигнаха до опасност пред вратата на Генадий Ганев в третата минута. Станислав Костов се оказа непокрит в опасна близост. Нападателят шутира, но топката нацели тялото на Дмитрий Иванов.

Пет минути по-късно дойде второто интересно положение. Сержиу Буш пусна подаване отдясно към точката на дузпата, където чакаше Костов. Нападателят върна назад към Давиде Мариани, който отправи изстрел. Ударът му не беше достатъчно силен, но успя да затрудни Ганев. В крайна сметка обаче вратарят успя да улови топката.

В 13-ата минута нова добра комбинация между Буш и Костов бе близо до гола. Румънецът пусна успоредно на голлинията подаване за своя съотборник. Водещият реализатор на Левски обаче закъсня с няколко сантиметра и не успя да засече.

В 25-ата минута ново подаване на Буш към Костов завърши с мощен диагонален шут на последния. Топката обаче летеше точно към средата на вратата и Ганев успя да парира удара.

Минута по-късно гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Бедри Рюстемов повали на земята Сержиу Буш и съдията Георги Иванов посочи бялата точка. Давиде Мариани се нагърби с отговорността и не сгреши - 0:1.

В 30-ата минута обаче равенството бе възстановено. В опита си да изчисти центрирана топка, Нуно Рейш насочи кълбото към собствената си врата и атрактивно успя да преодолее Николай Михайлов.

Три минути по-късно "сините" отново поведоха в резултата. Сержиу Буш бе на правилното място в правилното време след центриране от ъглов удар. Дмитрий Иванов не успя да изчисти добре и Живко Миланов подаде към румънеца, който прати топката във вратата.

В 38-ата минута резултатът стана 1:3. Станислав Костов в крайна сметка успя да се разпише. Голяма заслуга за това имаше Живко Миланов, който направи отлично включване в атака и поднесе прекрасна асистенция към нападателя за 1:3. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част случващото се на терена не се промени и Буш нацели гредата в 47-ата минута. Румънецът копна топката над Ганев, но кълбото отказа да влезе във вратата.

Напук на логиката, домакините отново успяха да пронижат вратата на Николай Михайлов. В 55-ата минута Нгеятала Лола демонстрира техниха и с красив диагонален удар направи резултата 2:3.

В 67-ата минута Костов прати топката във вратата при добавка след удар на Буш. Голът му обаче не бе зачетен, тъй като топреализаторът на Левски бе в положение на засада.

В 68-ата минута "сините" отново получиха право да изпълнят дузпа. При удар на Валери Божинов топката срещна ръката на Шота Гвазава. Ситуацията бе спорна, но в крайна сметка Георги Иванов бе категоричен. Божинов застана зад кълбото, измествайки Мариани и бе точен - 2:4.

След попадението домакините останаха с човек по-малко на терена, тъй като Шота Гвазава получи втори жълт картон за оспорване на съдийско решение.

В добавеното време на срещата Десилав Станчев се възползва от заспалата защита на "сините" и оформи крайния резултат.

Верея - Левски 3:4

Голмайстори: Давиде Мариани (27'), Нуно Рейш (30'а.г.), Сержиу Буш (33'), Станислав Костов (38'), Нгеятала Лола (55'), Валери Божинов (70'), Десилав Станче (90+3')

Верея: Ганев, Рубен, Иванов, Иванов, Доброволски, Нтойа, Гвазава, Ковальовс, Лола (Станчев 77'), Рудика, Рюстемов
Треньор: Олександър Савидов

Левски: Михайлов, Цветкович, Миланов, Рейш ( 84'), Горанов, Райнов, Мариани, Кабрал (Сейдахмет 59'), Паулиньо, Буш, Костов (Божинов 67')
Треньор: Георги Дерменджиев