Берое и Левски завършиха 1:1 в Стара Загора в среща от 18-ия кръг на футболната еfbet Лига. Двубоят представи повече борба между двете наказателни полета без особени положения.

В 24-ата минута Иван Бандаловски стигна до първи по-добър шанс, когато след подаване от корнер от дясно на близката греда той засече топката, но край целта.

Минута преди почивката Берое поведе. Мартин Камбуров за 21-и път в кариерата си срещу Левски, след като засече с глава от границата на малкия пеналт центриране от ляво на Иван Минчев.

"Сините" започнаха по-активно през второто полувреме. В 52-ата минута гол на Найджъл Робърта беше отменен заради засада, а в следващата атака столичани все пак изравниха. Душан Перниш изби удар на Дени Алар от десетина метра, а Робърта реагира най-добре в ситуацията, изпревари Ерол Елкан и отблизо направи добавка за 1:1.

До края и двата отбора не създадоха почти нищо съществено в атака и логично се стигна до равенството. Така "сините" сложиха край на серия от четири поредни поражения от този опонент.

Левски е втори в подреждането с 39 точки, на 6 точки зад Лудогорец, който утре гостува на четвъртия ЦСКА. Берое е осми с 25 точки.

Берое - Левски - 1:1

1:0 Мартин Камбуров 44
1:1 Найджъл Робърта 53

Берое: Душан Перниш; Иван Бандаловски, Ахмед Туба, Ерол Алкан, Александър Цветков, Александър Цветков, Александър Василев, Иван Минчев, Рубен Бригидо, Ибрахима Конте, Педро Еуженио, Мартин Камбуров

Левски: Милан Миятович; Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов; Хали Тиам, Мартин Райнов, Станислав Иванов (83-Франко Мазурек), Дени Алар (89-Насиру Мухамед), Паулиньо, Найджъл Робърта