Левски бързо развали доброто впечатление от мача срещу Лудогорец и днес врътна изключително разочароващо реми 0:0 срещу опашкаря Ботев (Враца) на стадион "Христо Ботев".

"Сините" бяха тотално беззъби в предни позиции и нито наличието на Станислав Костов, нито това на Станислав Иванов и Найджъл Робърта, помогнаха на тима да направи нещо съществено.

Като цяло левскарите по никакъв начин не надиграха своя противник и дори напротив, врачани по-често се оглеждаха във вратата на Миятович.

С това равенство Левски е трети с актив от 46 точки, като има равен брой както с втория Локо (Пловдив), така и с четвъртия ЦСКА.

Така "сините" нямат победа в първенството след неговото подновяване и отборът е допуснал загуба и три ремита.

Срещата започна доста мудно и през първите минути нито един от двата тима не успя да създаде кой знае какво като положения.

В 17-ата минута врачани имаха шанс да стигнат до попадение, след като Каргас изпусна Генов при едно центриране. Нападателят на Ботев стреля с глава, но топката премина много близо покрай вратата на Миятович.

В 19-ата минута Ботев получи сериозен удар, след като Узунов се контузи и бе принудително заменен от Михайлов. В 29-ата минута врачани стигнаха до още един голов шанс. Ударът на Зехиров обаче бе спасен от стража на "сините".

В 37-ата минута домакините извършиха още една принудителна смяна и Н'Диайе бе заменен заради контузия от Янков.

Минута след това имаше спорна ситуация в наказателното поле на Левски и Каргас сякаш си помогна с ръце, за да избута Генов. Дузпа обаче не бе свирена.

До почивката нямаше голове, като бе отменено попадение на Атанасов заради засада.

Второто полувреме започна не особено активно и определено гостите имаха отново затруднения да наложат превес над противника.

В 61-ата минута Спиерингс бе фаулиран пред наказателното поле и гостите получиха правото да изпълнят фаул. Изпълнението на Миланов обаче премина над вратата.

През следващите минути на терена не се случи нищо кой знае колко интересно. До самия край така и не паднаха повече голове.

Ботев (Враца) - Левски 0:0

Ботев (Враца): Костов, Ганев, Н'Диайе (37 - Янков), Зехиров, Лясков, Керчев, Златински, Узунов (19 - Михайлов), Том. Генов, Атанасов

Левски: Миятович, Каргас, Холмар, Миланов, Горанов, Райнов, Рейш, Спиерингс, Робърта, Иванов (52 - Петков), Костов (46 - Насиру)