Звездните формации на Стивън Джерард и Джейми Карагър не се победиха, завършвайки 2:2 в зрелищен благотворителен мач, събрал над 1 милион паунда за фондацията на Ливърпул.

Очевидно Марио Балотели бе взел мача доста присърце, защото откри резултата със снаряд извън наказателното поле, а малко след това изведе Дидие Дрогба сам срещу вратаря и африканецът удвои.

Стивън Джерард и неговият тим се оказаха догонващи в резултата, но изравниха, благодарение на двете дузпи, реализирани от капитана на Ливърпул.

И двете бяха доста спорни, особено тази в средата на второто полувреме, когато Луис Суарес се гмурна и реферът посочи бялата точка.

Суарес и Фернандо Торес оформиха тандем през второто полувреме, а феновете на "червените" приветстваха бурно бившите си стрелци.

Ето и съставите:

Отбор на Джерард, първо полувреме: Джоунс, Джонсън, Антъни Джерард, Тери, Рийзе, Стивън Джерард, Алонсо, Нолан, Бабел, Синклеър, Анри
Отбор на Джерард, второ полувреме: Джоунс, Джонсън, Дан, Уилямс, Уорнък, Джерард, Адам, Спиъринг, Бабел, Торес, Суарес

Отбор на Карагър, първо полувреме: Рейна, Фланаган, Карагър, Кели, Арбелоа, Лукас, Шелви, Даунинг, Кюъл, Балотели, Дрогба
Отбор на Карагър, второ полувреме: Рейна, Клиши, Кели, Морено, Карагър, Лукас, Нуун, Борини, Белами, Балотели, Гарсия