Ливърпул прекъсна серията си от две поредни загуби с победа - 3:0 в гостуването си на Хъдърсфийлд. “Червените” нямаха никакви проблеми с визитата си на новака във Висшата лига и с голове на Емре Джан и Роберто Фирмино през първата част и на Мохамед Салах през второто свършиха работата си. С този успех Ливърпул остава на 4-та позиция във Висшата лига с 50 точки, докато Хъдърсфийлд е 14-ти с 24.

Хората на Юрген Клоп “скриха топката” на домакините още с първия съдийски сигнал. “Червените” владееха уверено кълбото със смазващо превъзходство, но въпреки това в 17-та минута Хъдърсфийлд създаде първото положение в срещата. Удар на Лоран Депоатр обаче бе отразен от Лорис Каруис.

До края на срещата Ливърпул не остави съмнения в по-високата си класа. Удари на Фирмино и Джан бяха отразени от Льосъл. В 26-та минута все пак Джан поправи мерника си. Германският национал намери от воле една избита топка и от границата на наказателното поле я насочи в мрежата зад Льосъл - 1:0 за Ливърпул.

В добавеното време на първата част Фирмино успокои гостите с втори гол. Бразилецът проби по лявото крило и от почти нулев ъгъл успя да прокара топката зад вратаря на Хъдърсфийлд - 2:0.

В началото на второто полувреме Садио Мане пропусна цели три изгодни положения за трети гол. В 74-та минута Мохамед Салах пък не успя да улучи опразнената врата.

Все пак Салах вкара дежурното си попадение в 77-та минута. Джан бе фаулиран в наказателното поле на Хъдърсфийлд и спечели дузпа. Салах помоли щатния изпълнител Джеймс Милнър да му отстъпи изпълнението на дузпата.

Египтянинът изпусна от бялата точка срещу Хъдърсфийлд в първия двубой между двата отбора, но този път прати Льосъл в обратния ъгъл и реализира за 3:0. Това бе 19-ти гол в 25 мача за Салах във Висшата лига и общо 26-ти във всички турнири.

Хъдърсфийлд - Ливърпул 0:3

0:1 Емре Джан 26'

0:2 Роберто Фирмино 45’

0:№ Мохамед Салах 78'

Хъдърсфийлд: Льосъл, Хадергьонай, Конголо, Шиндлер, Йоргенсен, Льове (79 - Инс), Мууй (79 - Ван ла Пара), Хог, Билинг, Муние (63 - Куанер), Депоатр

Ливърпул: Кариус, Гомес, Матип, Ловрен, Робъртсън, Милнър, Хендерсън (83 - Вайналдум), Джан, Мане, Салах (83 - Окслейд-Чембърлейн), Фирмино (89 - Соланке)