Челси се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия, след като надигра Ливърпул с 2:0 на своя стадион “Стамфорд Бридж”. Хората на Франк Лампард изиграха прекрасен от тактическо отношение мач и стигнаха до триумфа след голове на Вилиан (13) и Рос Баркли (64). Победата за “сините” можеше да бъде още по-убедителна, но Мейсън Маунт и Оливие Жиру удариха греди, а Педро Родригес пропусна сам срещу Адриан.

Ливърпул започна добре срещата и в началните минути Мане пропусна две изгодни положения. Още в третата минута сенегалецът овладя в наказателното поле и стреля от въздуха, но право в ръцете на Кепа.

В 12-та минута и Челси направи сериозен пропуск. При една бърза контраатака и набиране отляво надясно топката стигна до Вилиан, който бе оставен сам срещу Адриан. Бразилецът стреля силно по диагонала, но испанският вратар на “червените” показа прекрасен рефлекс и спаси, а в последствие хвана топката.

Адриан я върна бързо в игра, но пред наказателното поле Фабиньо изгуби контрола й, за да се озове във Вилиан. Бразилецът стреля отново мощно, право във вратаря на Ливърпул, който не се намеси добре и я отклони в мрежата си - 1:0 за Челси.

До края на първото полувреме Ливърпул натисна, но Кепа Арисабалага направи няколко впечатляващи спасявания. Мане, Минамино и Ориги така и не успяха да намерят головото си докосване.

“Червените” натиснаха и през второто полувреме, докато Челси чакаше шанса си на контраатака. При една бърза атака в 62-та минута Фабиньо фаулира Мейсън Маунт пред наказателното си поле. Самият Маунт изпълни прекрасно свободния удар, но прати топката в гредата.

Това обаче нямаше значение, защото две минути по-късно Челси вкара втори гол. При борба за една висока топка в половината на “сините” Ван Дайк отклони кълбото назад, Рос Баркли овладя и след спринт около 40 метра стреля мощно от границата на наказателното поле - 2:0 за Челси.

В 68-та минута при подобна контраатака Педро се отскубна от Джо Гомес и Робъртсън от центъра и изскочи сам срещу Адриан. Испанецът обаче отново показа блестящ рефлекс. Адриан се прояви и малко по-късно, когато в 74-та минута и Оливие Жиру остана сам срещу него. Французинът си нагласи топката с левия крак, но ударът му бе париран от Адриан, а след това топката срещна напречната греда.

Юрген Клоп реагира мигновено и пусна в игра Роберто Фирмино и Мохамед Салах. До края домакините предимно се бранеха, докато “червените” така и не успяха да направят нещо по-интересно пред противниковата врата. Дори напротив - Маунт и Жиру изскочиха на стрелкови позиции, но не поразиха целта.

Челси - Ливърпул 2:0

1:0 Вилиан 13'

2:0 Рос Баркли 64’

Челси: Кепа, Алонсо, Зума, Рюдигер, Аспиликуета, Гилмор, Ковачич (42 - Маунт), Педро, Вилиан (51 - Жоржиньо), Жиру (90 - Джеймс)

Ливърпул: Адриан, Робъртсън, Гомес, Ван Дайк, Уилямс, Фабиньо, Джоунс (70 - Милнър), Лалана (80 - Салах), Минамино, Мане, Ориги (70 - Фирмино)