Клаудиу Кешерю отбеляза хеттрик, а Лудогорец направи решаваща крачка към титлата в българското първенство по футбол с разгром със 7:0 срещу Берое в Разград. Шампионите водят с осем точки на ЦСКА-София в генералното класиране, след като по-рано днес "червените" пропиляха два гола аванс срещу Левски и спечелиха само точка от домакинството си.

С трите си гола срещу Берое, Кешерю изравни Фернандо Каранга на върха в класирането при голмайсторите. Бразилецът вкара днес срещу Левски и двамата вече са с по 23 попадения. Лудогорец надигра тотално Берое и спечели заслужено. Шампионите поведоха още във втората минута, когато Вандерсон откри след индивидуален пробив, а малко по-късно Иван Бандаловски спаси сигурно второ попадение след удар на Марселиньо.

Вторият гол обаче падна бързо. Борислав Цонев фаулира бразилския халф в наказателното поле и Клаудиу Кешерю се разписа от дузпа в 16-та минута, а в 30-та румънският нападател покачи на 3:0 след центриране на Лукас Саша. Лудогорец продължи да доминира през второто полувреме и заслужено вкара за 4:0 в 61-та минута, когато Върджил Мисиджан се разписа на добавка след удар на Кешерю. Десет минути по-късно гол вкара и появилият се като резерва Джоди Лукоки, който получи топката от Вандерсон на празна врата и не се затрудни за 5:0.

Кешерю оформи своя хеттрик в 76-та минута, а Густаво Кампаняро беше точен в 88-та и Лудогорец спечели със 7:0 срещу Берое. Това остави старозагорците на трето място в класирането с три точки аванс срещу Левски.

Лудогорец - Берое 7:0

Голмайстори: 1:0 Вандерсон 2, 2:0 Клаудиу Кешерю 16-дузпа, 3:0 Клаудиу Кешерю 30, 4:0 Върджил Мисиджан 61, 5:0 Джоди Лукоки 71, 6:0 Клаудиу Кешерю 76, 7:0 Густаво Кампаняро 88

Лудогорец: Хорхе Броун, Натанаел, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков (69-Яцек Горалски), Густаво Кампаняро, Лукас Саша (80-Цветомир Панов), Марселиньо, Вандерсон, Върджил Мисиджан (65-Джоди Лукоки) и Клаудиу Кешерю.

Берое: Душан Перниш (46-Георги Аргилашки), Милен Желев, Иван Иванов (46-Камен Хаджиев), Мартин Райнов (68-Антон Карачанаков), Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Марко Адамович, Рубен Бригидо, Матеус Леони, Серджиу Негрут и Педро Еуженио

Стадион: "Лудогорец Арена", Разград
Съдия: Николай Колев
Жълти картони: Джоди Лукоки (Лудогорец); Серджиу Негрут (Берое)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=3c1634db9e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>