Лудогорец победи с 4:2 като гост Ботев (Пд) в интересен мач от 31-ия кръг на Първа лига и увеличи значително шансовете си да стане отново шампион.

Домакините започнаха силно и бързо поведоха с 1:0. В 4-ата минута Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар, Георги Георгиев на гостите изби топката, тя попадна в Диго Кампос, който прехвърли Хорхе Браун и откри резултата.

Шест минути по-късно Густаво Афонсо отправи неточен удар към вратата на съперника. В 17-ата минута Филипе Бризола поде опасна атака, но вместо да подаде на свои съотборник, стреля, но топката излезе в аут.

Шампионите натиснаха и в 18-ата минута Якуб Шверчок стреля с глава, но Даниел Кайзер хвана топката. Две минути по-късно Вандерсон се отзова на удобна позиция, стреля, но Даниел Кайзер изби топката. В 23-ата минута Якуб Швиерчок подаде на Вандерсон, който с точен удар изравни за 1:1.

Шест минути по-късно Върджил Мисиджан центрира, а Клаудио Кешеру вкара гол са глава за 1:2. В 32-ата минута след грешка в отбраната на домакините Якуб Шверчок стреля, но Даниел Кайзер улови топката. "Канарчетата" не се огънаха и също атакуваха опасно. В 39-ата минута Милко Георгиев центрира към Диого Кампос, който свали на Филипе Бризола, но бразилецът пропусна.

В 41-ата минута Густаво Афонсо проби по крилото, намери Диого Кампос, който продължи към Милко Георгиев и младият талант на "жълто-черните" изравни за 2:2. Това бе неговото първо попадение в кариерата му на професионален футболист.

Втората част започна с двуостра игра и в 50-ата минута Тодор Неделев пое топката пред наказателното поле, стреля, но топката излезе в аут.

В средата на втората част Якуб Шверчок поиска дузпа за игра с ръка на футболист на Ботев в наказателното поле. Главният съдия Волен Чинков прецени, че няма основания да отсъди най-тежкото наказание във футбола.

Малко по-късно арбитърът отмени попадение на Якуб Шверчок, който бе в положение на засада, когато реализира. В 73-ата минута Игор Пластун вкара с глава третия гол за шампионите след центриране от ъглов удар.

Попадението разколеба домакините и в 78-ата минута те допуснаха четвърти гол във вратата си, чийто автор стана Якоб Шверчок след подаване на Джоди Лукоки. В 82-ата минута Вандерсон стреля от фаул, но Даниел Кайзер спаси.

Влезлият през второто полувреме в игра за Лудогорец Светослав Дяков отново бе изгонен от терена. Той получи втори жълт и червен картон в 88-ата минута за бавене на играта.

Ботев - Лудогорец 2:4