Шампионът Лудогорец сътвори феноменален обрат и спечели с 3:2 при визитата си на Ботев (Пд) в среща от деветия кръг на Първа лига.

След шестата си победа за сезона Лудогорец събра 20 точки на третата почивка и изостава на 2 точки от намиращите се пред него ЦСКА и Левски. Ботев (Пд) допусна четвърта загуба за сезона и е осми с 11 точки.

Двата тима на практика си размениха по едно полувреме. Серкан Юсеин в 8-ата и Тодор Неделев в 14-ата минути дадоха аванса на домакините, а Козмин Моци 58-ата минута от дузпа, Мей Махлангу 62-ата и Марселиньо в 89-ата минути донесоха трите точки за "орлите", които са само на две точки зад ЦСКА и Левски.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха след само осем минути игра. Серкан Юсеин получи вляво, нахлу в наказателното поле, елиминира с едно движение Козмин Моци, и с плътен удар под гредата прати топката в мрежата за 1:0.

В 14-ата минута Ботев (Пд) прати в нокдаун шампионите с фамозен гол на Неделев от фаул. Звездата на пловдивчани стреля директно от сериозна дистанция, изненадвайки Ренан, който очакваше центриране.

Гостите опитаха да отговорят с удар на Натанаел, който обаче попадна право в Даниел Кайзер.

В 21-ата минута "орлите" пропуснаха най-чистото си положение. Кешерю стреля остро по диагонала от наказателното поле, но до лявата греда.

240 секунди преди да изтече първото полувреме, Ботев направи невеоятен пропуск. Серкан Юсен центрира, Кристиан Димитров засече от границата на вратарското поле, но право в Ренан.

Втората част започна равностойно, без нищо интересно и пред двати врати. От нищото обаче, Лудогорец успя да намали изоставането си в 58-ата минута. Сисиньо нахлу в наказателното поле, където бе спънат от Густаво Афонсо, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Козмин Моци бе безапелационен за 2:1.

180 секунди по-късно "орлите" стигнаха и до изравняване, в основата на което бяха двете "златни" резерви. Току-що влезлият Лукоки центрира в наказателното поле, където Мей Махлангу засече с глава за 2:2.

В 71-ата минута Ботев по чудо не излезе отново напред в резултата. Неделев мина като на парад през Натанаел и Горалски в наказателното поле, след което стреля. Топката обаче рикошира в защитник на гостите и мина малко над напречната греда, излизайки в корнер.

В 77-ата минута Лукоки стреля доста неточно от удобна позиция.

В 84-ата минута Лудогорец пропусна отличен шанс да стигне до победата. Топката стигна до Марселиньо в наказателното, чойто удар обаче попадна право в Кайзер.

60 секунди преди да изтекат редовните 90 минути, Марселиньо се превърна в герой за своя отбор. След центриране от корнер, Мей Махлангу отклони към Марселиньо, който с пета прати топката в мрежата за 2:3.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 2:3