Лудогорец се срина неприятно в Швейцария и загуби гостуването си на Цюрих с 0:1 в среща от Група "А" на Лига Европа.

Домакините по никакъв начин не надиграха родния шампион, но все пак се възползваха от една, от малкото си ситуации и в 84-ата минута стигнаха до победното попадение чрез Палсон.

Това е голям шамар за "орлите", тъй като тимът много трудно ще премине груповата фаза на турнира.

Причината за това е, че както Цюрих, така и Леверкузен, вече имат в актива си по 6 спечелени точки и делят първото място.

Лудогорец и АЕК Ларнака са с по 0 точки.

Срещата започна равностойно и през първите минути на терена не се стигна до нищо интересно и битката се водеше около централния кръг.

В 22-ата минута все пак домакините стигнаха до интересен шанс след удар на Кололи от фаул, който премина на сантиметри от страничната греда.

Лудогорец обаче отговори също с отличен шанс и броени минути след това Брандао намери Марселиньо около точката на дузпата и бразилецът овладя топката, но не успя да от няколко метра да я насочи точно към вратата и би в аут.

През следващите минути темпото поспадна и в 30-ата минута Шьонбехлер стреля от дистанция, но ударът му не намери очертанията на вратата.

До почивката не се стигна до никакви шансове пред двете врати и така ремито при 0:0 се запази до полувремето.

Второто полувреме започна активно за гостите и те създадоха няколко атаки през първите няколко минути от него.

В 53-ата минута Марселиньо отправи удар от дистанция, който се оплете във външната част на мрежата.

Броени минути след това Натанаел пробва удар от далечна дистанция, който минава покрай страничната греда.

В 66-ата минута Ренан трябваше да се намесва след удар на Кололи, който отправи мощна тупалка.

В следващите минути нямаше никакви кой знае какви положения пред двете врати.

В 84-ата минута домакините вкараха попадение. Палсон засече с глава центриране в наказателното поле и матира Ренан. До самия край нямаше повече попадения.

ЦЮРИХ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0
1:0 Палсон 84

Цюрих: Брехер, Максьо, Бангура, Неф, Палсон, Рюег, Домгьони, Криезиу, Шьонбехлер (71 - Родригес), Кололи, Одей (81 - Сесей)

Лудогорец: Ренан, Недялков, Моци, Вандерсон, Кампаняро, Дяков (70 - Горалски), Лукоки, Натанаел, Сисиньо, Брандао (70 - Швиерчок), Марселиньо