Лудогорец излъга с 1:0 като гост Локомотив Пловдив в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Шампионите започнаха по-активно и в 4-ата минута Клаудиу Кешерю стреля от далеч, но неточно.

Шест минути по-късно Марселиньо прати топката над вратата. "Черно-белите" отговориха с опасна атака в 16-ата минута, при която Димитър Илиев падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с Козмин Моци, но дузпа не бе отсъдена.

Две минути по-късно Ален Ожболт стреля, но Ренан хвана топката. В 22-ата минута Мустафа Абдулахи прати топката в аут от удобна позиция. Домакините продължиха успешно да противодействат на съперника и рядко допускаха нападателите му в опасна близост до вратата си.

В 39-ата минута Вандерсон излезе на чиста позиция, но отправи неточен удар. Футболистите на Лудогорец започнаха по-активно и стигнаха до гол. Негов автор стана Натанаел в 58-ата минута, който се измъкна между двата противникови бранители разписа с майсторски удар отляво.

Локомотивци реагираха с опасна атака в 53-ата минута, но Ален Ожболт не успа да засече топката. "Черно-белите" продължиха да атакуват и в 69-ата минута Димитър Илиев стреля, но право в ръцете на Ренан. Две минути по-късно Димитър Илиев изведе Валим Посинкович, който обаче уцели страничната греда.

В 82-ата минута домакините поискаха дузпа за игра на Сисиньо в наказателното поле, но съдията Волен Чинков прецени, че няма основания да отсъди най-тежкото наказание във футбола.

Домакините пропуснаха големия си шанс да изравнят в 86-ата минута. Тогава Бирсент Карагарен излезе на чиста позиция, но вратарят на гостите Ренан парира удара му.

Локомотив Пловдив - Лудогорец 0:1

Голмайстор: 0:1 Натанаел 58

Локомотив: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Абделхаким Буна, Игор Банович (78-Eлитон Торета), Димитър Илиев, Ален Ожболт (70-Бирсент Карагарен), Вилим Посинкович, Янко Ангелов, Мустафа Абдулахи.

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Антон Недялков, Козмин Моци, Сисиньо, Натанаел, Густаво Кампаняро (73-Густаво Кампаняро), Светослав Дяков, Клаудиу Кешерю, Марселиньо (90-Форстър), Вандерсон, Джоди Лукоки (80-Жоао Паоло)