Лудогорец изпусна победата при визитата си на Леверкузен на "Бай Арена" в среща от Група "А" на Лига Европа и двата тима врътнаха реми 1:1.

Първото попадение в срещата бе дело на Марселиньо, който бе точен в 69-ата минута, а Вайзер възстанови ремито за гостите пет минути преди края на редовното време.

След ремито "орлите" са 4-и с актив от 3 точки. Леверкузен е лидер с 10 точки, а Цюрих има точка по-малко.

Като цяло Антони Здравков реши да заложи на доста интересен титулярен състав днес и в него личаха имената на Горалски, Швиерчок, както и Жоао Пауло.

Срещата започна с лек превес на домакините и още във 2-ата минута Аларио отправи удар, който премина встрани вратата на гостуващия тим.

Броени минути след това отново той пробва късмета си, но този път от далеч по-трудна позиция за стрелба. Вторият му опит премина над вратата.

Все пак и Лудогорец отговори и в 13-ата минута Вандерсон отправи удар, който обаче бе неточен.

Десетина минути след това отново Вандерсон бе с топката в крака, след като бе намерен на добра позиция. Той обаче стреля отново неточно.

В 28-ата минута се създаде опасност пред вратата на Леверкузен и след изпълнение на корнер Швиерчок остана под топката, а ударът на Жоао Пауло бе неточен.

В минутите до края на полувремето нямаше опасности пред двете врати, а в последните секунди от частта удар на Арангис премина над целта.

Второто полувреме започна с добър шанс за домакините, но Шрек от добра позиция в наказателното поле прати топката над напречната греда.

В 50-ата минута и Бейли имаше шанс да вкара за домакините, но ударът му от наказателното поле излезе в аут.

Броени минути след това Ренан направи фантастично спасяване след силен удар от дистанция на Вендел.

В 67-ата минута Швиерчок направи непростим пропуск, след като сам срещу вратаря не успя да преодолее Йозджан.

Все пак две минути след това полякът се реваншира, след като с хубаво подаване изведе Марселиньо сам срещу вратаря и бразилецът копна топката и елиминира противниковия страж.

В 80-ата минута Бейли отправи тежък удар, който срещна тялото на Терзиев. След това и Хавертц стреля, но над вратата.

Пет минути след това след едно центриране в наказателното поле Ренан не успя да избие топката и тя попадна в краката на Вайзер, който от малък ъгъл я прати във вратата на "орлите".