Лудогорец стана за голям резил срещу "боксовата круша" Верея и врътна меко казано позорно 0:0 срещу тима от Стара Загора при визитата си на "Трейс Арена".

Това бе първа среща след подновяването на шампионата, след зимната пауза, а след нея "орлите" са лидери с актив от 52 точки и са със 7 точки пред втория ЦСКА.

Отборът на Антони Здравков имаше няколко доста добри положения с които можеше да вкара, но в крайна сметка тимът пропусна всичко по-добро.

Като цяло обаче продукцията на "орлите" бе крайно разочароваща и ако отборът продължава така нищо добро не чака Сухия.

Срещата бе от 21-ия кръг на елита.

Марселиньо можеше да се разпише още в 4-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле премина покрай вратата, а в 11-ата минута и заралии създадоха нещо интересно и след удар на Ковальов и рикошет топката попадна в ръцете на Пламен Илиев.

В 12-ата минута Моци от страхотна позиция не успя да нацели вратата с глава и пропусна отличен шанс, а минута след това удар на Кешеру от воля бе избит от противниковия вратар Ганев, който се намеси фантастично.

Постепенно гостите започнаха да доминират и в 30-ата минута Ганев изби много коварен удар на Вандерсон, а две минути след това Марселиньо от един метър не успя да вкара на празна врата.

В самия край на първото полувреме Лудогорец пропусна отново голям шанс. Марселиньо остана сам срещу вратаря, но ударът му прелетя над вратата на съперника.

Второто полувреме започна активно за гостите и десет минути след подновяването на играта Ганев изби силен удар на Лукоки и спаси нов шанс пред вратата си.

В 70-ата минута пък разградчани стигнаха до попадение, което обаче не бе зачетено заради засада.

Няколко минути след това Сисиньо отправи хубав удар, който обаче попадна в ръцете на вратаря, а до самия край разградчани изпуснаха още няколко положения и не вкараха нито един гол.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Верея: Ганев, Рубин, Нтойа, Курупис, Мачадзе, Василиев, Доброволски, Василиевич, Ковальов, Рудика, Ризванович (74 - Рюстемов)

Лудогорец: Пл. Илиев, Недялков, Форстър, Моци, Дяков (75 - Анисе), Горалски, Вандерсон, Лукоки (65 - Попа), Сисиньо, Марселиньо, Кешеру