Черно море постигна втора поредна гръмка домакинска победа, след като надигра шампиона Лудогорец с 1:0. Седмица по-рано варненци надиграха на “Тича” и ЦСКА. Двубоят се игра при тежки условия на замръзналия терен във Варна, а единственият гол вкара Виктор Генев в 13-та минута.

Така Лудогорец продължава без победа от началото на годината, като тимът на Антони Здравков записа две равенства в първите си два мача. “Орлите” все пак остават на върха в класирането с 53 точки, пред ЦСКА с 48 и Левски с 45. Софийските грандове утре от 13,00 часа ще играят помежду си.

Черно море пък остава на 6-та позиция с 37 точки, с две по-малко от петия Берое и на 5 пред 7-мия Етър, които са с мач по-малко.

Лудогорец започна добре срещата и още третата минута Джоди Лукоки бе спрян със засада. Малко след това Вандерсон центрира в наказателното поле на варненци, а Драгош Григоре стреля с глава, но над вратата.

Така се стигна до 13-та минута, когато Черно море поведе. Арирстот Ндонгала центрира от свободен удар, Георги Илиев отклони топката с глава към втора греда, където Виктор Генев от голлинията я насочи в мрежата - 1:0 за Черно море. Четири минути по-късно Георги Илиев пробва нов удар с глава, но този път Пламен Илиев се намеси добре.

В 25-та минута Иван Дюлгеров и Цветомир Панов бяха на път да сгрешат фатално, като подариха топката на Марселиньо. Бразилецът стреля към опразнената врата, но ударът му бе блокиран и топката излезе в корнер. Малко след това “орлите” направиха още по-сериозен пропуск. Марселиньо изведе Лукоки, който стреля остро, но над гредата.

В края на полувремето Лудогорец пропусна още една възможност. Кешеру намери на хубава позиция Вандерсон, чийто удар бе отразен от Иван Дюлгеров.

След почивката разградчани опитаха да натиснат съперника си, но така и не създадоха нещо по-интересно пред вратата на Черно море. В 73-та минута Якоб Швиерчок направи страхотен пропуск. Полякът, който се бе появил в игра минути по-рано, получи прекрасно подаване от Марселиньо. От чиста позиция и на метри от вратата обаче Швиерчок не можа да намери очертанията й.

Натискът на Лудогорец се засили и в 82-та минута гол на Швиерчок бе отменен. Полякът понатисна Иван Дюлгеров в една борба за висока топка, след което с глава я отклони във вратата, но реферът Никола Попов бе категоричен, че няма да зачете гола. Малко след това Кешеру падна леко в наказателното поле на домакините, но съдията отново не се върза на претенциите на гостите.

Мартин Минчев пък можеше да накаже Лудогорец с втори гол. Младокът изстреля страхотен “падащ лист” от около 20 метра и насочи топката точно под гредата. Пламен Илиев обаче със сетни усилия успя да избие.

Черно море - Лудогорец 1:0

1:0 Виктор Генев 13’

Черно море: Дюлгеров, Енчев (60 - Костадинов), Генев, Димов, Панов, Витанов, Панайотов, Ндонгала, Илиев 79 - Андраде), Минчев (87 - Минчев), Василев

Лудогорец: Илиев, Сисиньо, Терзиев, Григоре, Недялков, Анисе, Горалски (71 - Швиерчок), Лукоки (87 - Бакалов), Марселиньо, Вандерсон (59 - Попа), Кешеру