Лудогорец и Левски завършиха наравно 1:1 в двубой от плейофите на Първа лига, игран на стадион "Лудогорец Арена".

Двата отбора заложиха на мускули и твърда битка в средата на терена, заради което и липсваха инитересните положения. Втората част започна със спорно съдийство, след като Деян Иванов бе изненадващо изгонен от рефера Николай Йорданов за игра с ръка в наказателното поле, а Козмин Моци (50') бе точен от последвалата дузпа. Малко по-късно Живко Миланов (72') възстанови равенството след прекрасно изпълнение от пряк свободен удар. Драгош Григоре и Абел Анисе пък бяха изгонени от домакините.

Така Лудогорец е все по-близо до титлата и вече е с актив от 73 точки, с 4 повече от отбора на ЦСКА, който по-късно тази вечер ще се изправи срещу Берое в Стара Загора. Левски пък е трети с 66 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dZoPy5oBrSM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двата отбора започнаха равностойно срещата и трудно стигаха до вратите на Николай Михайлов и Пламен Илиев. В 9-ата минута Паулиньо пробва удар от границата на наказателното поле. Топката обаче минава далеч от целта.

В 16-ата минута Адриан Попа развесели феновете по трибуните на стадион "Лудогорец Арена". Румънският футболист прати топката от пряк свободен удар на километри над вратата.

Две минути по-късно Антон Недялков центрира добре в наказателното поле на гостите от София. Там обаче Джоди Лукоки не стигна до топката и не успя да нанесе изстрел към вратата.

В добавеното време на първата част Валери Божинов центрира отляво в наказателното поле. Станислав Иванов се пребори с Антон Недялков, но от малък ъгъл среля над вратата.

Второто полувреме започна с дузпа за Лудогорец и червен картон за "сините". Деян Иванов игра с ръка след меле в наказателното поле. Съдията Николай Йорданов първо показа жълт, но секунди слд това реши да изгони защитника. Козмин Моци застана пред бялата точка и преодоля с лекота Николай Михайлов.

В 62-ата минута Нуно Рейш изчисти центриране в наказателното поле на Левски. Топката стигна до Серкан Юсеин, който стреля неточно от границата на наказателното поле.

В 72-ата минута Живко Миланов възстанови равенството в срещата. Защитникът блесна с великолепно изпълнение от пряк свободен удар, което не остави никакви шансове Пламен Илиев.

В 76-ата минута Левски получи нова възможност да стреля от пряк свободен удар. Този път с изпънението се нагърби Давиде Мариани. Ударът на швейцареца обаче мина покрай лявата греда.

В 82-ата минута Мартин Райнов подаде към Паулиньо. Бразилецът напредна, но вместо да подаде към свободните Иванов или Костов, стреля слабо и Пламен Илиев улови безпроблемно.

В добавеното време на срещата футболистите на Левски поискаха дузпа за нарушение на Сисиньо срещу Станислав Костов, но Николай Йорданов даде сигнал играта да продължи.

Лудогорец - Левски 1:1

Голмайстори: Козмин Моци (50'д.), Живко Миланов (72')

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Анисе, Драгош Григоре, Козмин Моци, Яцек Горалски (Якуб Швирчок 84'), Адриан Попа (Станислав Манолев 63'), Джоди Лукоки, Серкан Юсеин (Георги Терзиев 72'), Клаудиу Кешерю
Треньор: Стойчо Стоев

Левски: Николай Михайлов, Луи Нганиони, Паулиньо, Давиде Мариани (Мартин Петков 84'), Живко Миланов, Нуно Рейш, Деян Иванов, Мартин Райнов, Илия Юруков (Седрик Унтонджи 55'), Станислав Иванов, Валери Божинов (Станислав Костов 55')
Треньор: Георги Тодоров