Шампионът Лудогорец победи лесно с 4:2 като гост Берое в двубой от втория кръг на футболния шампионат. Жоржиньо реализира дебютното си попадение за разградчани в осмата минута на срещата в Стара Загора.

Новото попълнение на "орлите" се разписа след дълъг пас на Рафаел Форстър, преодолявайки Душан Перниш. Десет минути преди почивката отново Жоржиньо се разписа във вратата на домакините след многоходова атака.

Старозагорци върнаха едно попадение в продължението на първата част от дузпа, отсъдена за нарушение на Антон Недялков в наказателното поле срещу Яя Меледже. Зоран Йосипович беше точен от бялата точка при първия гол за домакините.

След почивката шампионите продължиха да бъдат по-активни и реализираха нови два гола чрез Клаудиу Кешерю. Румънският национал реализира за 3:1 в 53-ата минута след асистенция на Недялков.

Само две минути след това Клаудиу Кешерю вкара втория си гол в срещата, възползвайки се от подаване на Жоржиньо.

До края на двубоя отборът от Разград пропусна да реализира още голове, като с добри изяви се отличи Душан Перниш. В 90-ата минута на срещата Зоран Йосипович с глава фиксира крайното 2:4.

След двете си поредни победи Лудогорец има актив от 6 точки, докато Берое остава с 3 спечелени точки през новия сезон.

Берое - Лудогорец  2:4

голмайстори: 0:2 Жоржиньо 8, 35, 1:2 Зоран Йосипович 45-дузпа, 1:4 Клаудиу Кешерю 53, 55, 2:4 Зоран Йосипович 90

Берое: Душан Перниш; Иван Бандаловски, Ерол Алкан, Александър Василев; Александър Цветков, Яя Меледже (58-Иван Минчев), Милен Желев, Зоран Йосипич, Карлос Охене (61-Юлиян Ненов), Никита Баранов (58-Мартин Камбуров), Рубен Бригидо

Лудогорец: Пламен Илиев; Сисиньо, Георги Терзиев, Рафаел Форстър, Антон Недялков (80-Станислав Манолев), Абел Анисе, Стефан Баджи; Джоди Лукоки, Дон Битон (46-Яцек Горалски), Жоржиньо (59-Вандерсон), Клаудиу Кешерю