Локомотив (Пловдив) и Лудогорец завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на еfbet лига, като вратарят на домакините Илко Пиргов спаси дузпа. Двата съперника се втурнаха в атаки още след началния съдийски сигнал.

В 5-ата минута дебютантът в тима на "черно-белите" Николай Николаев центрира, Анте Аралица стреля с глава, но Пламен Илиев спаси. Ответната атака на гостите се оказа опасна, но Якуб Свиерчок стреля неточно.

В 9-ата минута Йосип Томашевич фаулира Сисиньо в наказателното поле на домакините и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа в полза на шампионите.

Зад топката застана Дан Битон, който стреля. Вратарят на локомотивци Илко Пиргов първа изби топката, след което я хвана. Две минути по-късно Уирис Густаво от смърфовете стреля, но Пламен Илиев улови коженото кълбо.

В 14-ата минута Вандерсон уцели гредата след изпълнения на фаул. Гостите владееха инициативата повече, а домакините разчитаха на контраатаки. При една от тях в 23-ата минута Анте Аралица стреля по диагонала, но топката бе изчистена от защитник на противника. Две минути по-късно Анте Аралица стреля, но Пламен Илиев хвана топката.

Шампионите отвърнаха с опасна атака в 34-ата минута, при която Стивън Езе изчисти коженото кълбо, които се отправи към Илко Пиргов, който успя да запази вратата си суха. Две минути по-късно Стивън Езе блокира удар на Жоржиньо.

В 41-ата минута Вандерсон центрира, Стивън Езе изчисти топката нескопосано, но Илко Пиргов успя да я избие. Две минути по-късно след подаване на Анте Аралица Стивън Езе стреля с глава, но топката се отби в гредата, а съдията Станислав Тодоров маркира засада на защитника на "черно-белите".

Второто полувреме започна с натиск на шампионите. В 58-ата минута те поискаха дузпа за нарушение на Бирсент Карагарен срещу Вандерсов в наказателното поле, но реферът Станислав Тодоров прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказания във футбола.

След две минути локомотивци поведоха в резултата. Ален Ожболт подаде на Бирсент Карагарен, който с мощен шут под гредата вкара първия гол в мача за 1:0. Гостите реагираха и изравниха бързо.

В 63-ата минута Дон Битон подаде на Вандерсон, който с прецизен удар се разписа за 1:1. Клаудио Кешуру стреля опасно с пета в 70-ата минута, но топката бе избита от защитниците на Локо.

Осем минути по-късно Драгош Григоре изпревари Ален Ожболт и изчисти топката, преди нападателя на "съмфовете" да се добере до нея в опасна близост до вратата.

В 82-ата минута след лошо изчистване на Григоре Елитон Жуниор овладя топката, подаде на Бирсент Карагарен, която стреля неточно, вместо да комбинира с Ален Ожболт, който бе на удобна позиция. До края на мача и двата съперника не успяха да си отбележат гол.

Локомотив Пловдив - Лудогорец 1:1

Голмайстори: 1:0- Берсент Карагарен 60, 1:1 Вандерсон 63

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Николай Николаев (46- Бирсент Карагарен), Йосип Томашевич, Елитон Жуниор, Един Бахтич, Анте Аралица (58- Ален Ожболт), Уирис Густаво, Парвиз Умарбаев (81- Петър Витанов)

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Георги Терзиев, Дан Битон (84- Димо Бакалов), Якуб Свиерчок (67- Мавис Чибота), Жорже Интима (67- Клаудио Кешеру), Драгош Григоре, Яцек Горалски, Вандерсон, Абел Анисе