Лудогорец победи с 1:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 13-ия кръг на Еfbet лига. Това бе първия официален двубой на "жълто-черните" под ръководството на навия им старши треньор Ферарио Спасов.

В състава на домакините титуляри започнаха младите таланти Димитър Тонев - негов дебют в елитния футбол и Станислав Шопов, а в самия край на срещата в игра се появи друг юноша- Петър Итов.

Гостите започнаха уверено и поведоха бързо в резултата. В 7-ата минута след добре организирана тяхна атака Жоржиньо с удар по диагонала се разписа за 0:1. Осем минути по-късно Дон Битон изпълни пряк свободен удара, но Янко Георгиев изби коженото кълбо. Феновете на домакините започнаха да скандират "Оставка" по адрес изпълнителния директор на Ботев Йван Йотков.

"Жълто-черните" постепенно се окопитиха и в 23-ата минута младокът Димитър Тонев проби майсторки през защитата на съперника, но Рафаел Форстър го спря в последния момент. Три минути по-късно Станислав Шопов отляво, Марко Перван опита удар, защитник на Лудогорец изби топката, тя попадна в Димитър Тонев, който стреля опасно от въздуха, но Пламен Илиев изби.

В 36-ата минута Александър Тонев излезе на удобна позиция отляво, но не уцели вратата. В 41-ата минута Димитър Тонев ба фаулиран пред наказателното поле на Лудогорец и съдията Георги Димитров отсъди пряк свободен удар в полза на домакините. Зад топката застана Тодор Неделев, но изпълнението му не затрудни Пламен Илиев уловил коженото кълбо.

Второто полувреме започна с по-активна игра на "жълто-черните". В 54-та минута Рафаел Форстър фаулира излизащия сам срещу вратаря Александър Тонев, но получи само жълт картон. Последва бурна реакция на потърпевшия нападател на Ботев, който също бе декориран с жълто. След като обстановката се успокои Тодор Неделев изпълни отсъдения пряк свободен удар, но Пламен Илиев хвана топката. В 62-ата минута Марко Перван се освободи от защитниците на шампиона и да подаде към Станислав Шопов, който стреля, но Пламен Илиев изби коженото кълбо.

Пет минути по-късно Тодор Неделев центрира от корнер, Лъчезар Балтанов стреля с глава, но вратарят но противника изби с крак. В 88- ата минута Тодор Неделев центрира от от пряк свободен удар, а Фернандо Виана от удобна позиция прати топката с глава в аут.

Ботев Пловдив - Лудогорец 0:1

0:1 Жоржиньо (7)

Ботев (Пд): Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев (78- Джонатан Перейра), Марко Перван (87- Петър Итов), Тодор Неделев, Станислав Шопов (72- Фернандо Виана) Александър Тонев

Лудогорец: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев, Дан Битон (58- Якуб Свиерчок), Станислав Манолев, Абел Анисе, Жоржиньо (70- Димо Бакалов), Стефан Баджи, Марселиньо, Вандерсон (80- Светослав Дяков), Рафаел Форстър