Лудогорец отстъпи с 0:1 на Еспаньол на своя "Лудогорец Арена" в среща от Група Н на Лига Европа.

Така отборът сложи край на серията си от две поредни убедителни победи във втория по сила европейски турнир.

След този мач "папагалчетата" са лидери в групата със 7 точки, а Лудогорец е втори с точка по-малко.

Единственото попадение бе дело на Кампусано, който се разписа в 13-ата минута. Гостите останаха с човек по-малко в 88-ата минута след втори жълт и червен картон на капитана им Хави Лопес.

Не може да не се отбележи, че гостите бяха без няколко от основните си футболисти в днешния мач, но в състава на Лудогорец липсваха Кешеру и Горалски.

Доста изненадващо гостите започнаха по-добре, а в играта на "орлите" бе пълно с грешки.

В 4-ата минута се наложи Форстър да чисти с глава в ъглов удар при опасна атака на гостите.

Все пак обаче в следващите минути домакините създадоха напрежение в наказателното поле на "папагалчетата", но ударът на Вандерсон излезе в аут.

В 9-ата минута Лукоки стреля с глава и имаше шанс да вкара, но стражът на гостите улови.

Четири минути след това Еспаньол доста изненадващо откри резултата.

Капитанът на гостите Хави Лопес прати топката в наказателното поле на Лудогорец, а Форстър позволи на Кампусано да пусне топката покрай Илиев и да я вкара във вратата.

През следващите минути играта на домакините изобщо не се получаваше и в крайна сметка се стигна до доста грешки.

Последваха минути в които и двата тима създадоха опасни атаки, но до опасни положения не се стигна.

В 43-ата минута след удар на Баджи се стигна до ситуация в която играч на Еспаньол изчисти топката от голлинията.

Секунди след това се стигна до фаул за домакините от страхотна позиция. Зад топката застана Марселиньо, но ударът му бе много слаб.

След почивката Лудогорец започна доста добре и създаде няколко опасни атаки от които обаче не се стигна до фрапантни положения пред испанската врата.

В 56-ата минута Анисе опита нещо странно и сякаш целеше да прехвърли вратаря и да го изненада, но това не сработи.

Три минути след това Генчев пусна в игра Швиерчок на мястото на Лукоки.

В 71-ата минута домакините създадоха най-чистото си попадение през второто полувреме, което завърши с мощен удар на Недялков от наказателното поле, който премина над напречната греда.

В 88-ата минута капитанът на гостите Хави Лопес бе изгонен след втори жълт картон заради нарушение срещу Баджи.