Лудогорец допусна първа загуба под ръководството на новия си треньор Павел Върба, след като отстъпи с 0:2 от полския шампион Пяст Главище.

Головете в контролата, която се състоя в турския курорт Белек, отбелязаха Урош Корун в 11-ата минута и Пьотър Парижишек в самия край на първото полувреме.

Иначе Върба заложи на два различни състава срещу Пяст.

Пяст можеше да поведе още в 3-ата минута, когато Стефан Баджи извърши нарушение пред границата на наказателно поле. Зад топката Милевски, който стреля над напречната греда на Ренан.

Малко по-късно вече нямаше какво да спаси разградчани. Корун овладя пред наказателното поле центриране от фаул и стреля, а след рикошет в крака на Клаудиу Кешеру топката влетя в мрежата на орлите.

В 22-та минута Драгош Григоре можеше да възстанови равенството. Кешеру намери защитника, който стреля, но в  гредата.

В 38-ата минута Лудогорец като по чудо не изравни. Новото попълнение Каули намери Кешеру, койтоизведе великолепно Сисиньо. Десният защитник потърси в далечния ъгъл, но сантиметри не му достигнаха да отбележи.

Така се стигна до 42-ата минута, в която Парижишек засече центриране отляво за 2:0. Секунди по-късно и Битон нацели гредата.

След почивката не падна нов гол, въпреки че и двата отбора имаха добри положения.

Най-чистото дойде в 82-та минута, когато Жоржиньо получи топката на скорост отдясно и пусна пас към Швиерчок, който непокрит от няколко метра прати топката над вратата на съперника.

Така след успеха си с 2:0 в пърата си проверка на турска земя срещу Висла (Плоцк), дойде и първото поражение на разградчани по време на подготвителния им лагер.

Следващият спаринг на тима на Павел Върба ще е последен в Белек и ще бъде срещу Кайрат на 29-ти януари.

Лудогорец - Пяст Гливице 0:2